Podaj.net

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny

Daję Poczytać - akcja na rzecz dzieci z domu dziecka

Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Daję Poczytać - akcja na rzecz dzieci z domu dziecka 
Ruszamy z akcją, w której będziemy zbierać ciekawe książki oraz płyty z filmami i bajkami dla maluchów i młodzieży z Domu Dziecka nr 10 w Warszawie. Jeżeli macie w swoich biblioteczkach tytuły, którymi chcielibyście ucieszyć dzieciaki, przyłączcie się do akcji. W zamian otrzymacie nie tylko punkty, ale przede wszystkim wdzięczność i uśmiech małych mieszkańców domu dziecka. W Domu Dziecka nr 10 mieszkają dzieci w wieku 5-16 lat, ale największą grupę stanowią dzieci młodsze - od 5 do 11 lat. Ogromną radość sprawią im książki, które pobudzą wyobraźnię i rozweselą. Jak wszystkie dzieciaki, wychowankowie domu dziecka uwielbiają też kreskówki. Poniżej znajdziecie bardziej szczegółową listę potrzeb. Książki i płyty zbieramy do 24 marca.

Czego potrzebuje Dom Dziecka nr 10 w Warszawie:
- bajki i książeczki dla dzieci, głównie dla maluchów w wieku 5-11 lat – takich książek potrzeba najwięcej, bo dzieci w tym wieku stanowią większość
- książki młodzieżowe dla dzieci w wieku 11-16
- słowniki j. angielskiego oraz j. niemieckiego
- lektury szkolne dla klas 1-6 szkoły podstawowej
- encyklopedie różnego rodzaju dla dzieci młodszych oraz starszych
- ilustrowane albumy lub leksykony nt. przyrody, geografii, zwierząt itd.
- bajki na DVD i filmy typu kino familijne

Jak przyłączyć się do akcji?
Wystaw książkę lub film w transakcji prywatnej dla użytkownika DomDziecka-nr10.

Więcej na temat Domu Dziecka nr 10 znajdziecie tutaj
http://podaj.net/uzytkownik.php?id=38881

FAQ - Akcja „Daję Poczytać”

1. O co chodzi w akcji „Daję Poczytać”?
Akcja „Daję Poczytać” ma na celu zbiórkę książek lub filmów poprzez Podaj.net na cel dobroczynny. Książki i filmy zbieramy obecnie dla dzieci z Domu Dziecka nr 10 w Warszawie.

2. Jak wziąć udział w zbiórce?
Zbiórka jest prowadzona na dwa sposoby. Użytkownicy Podaj.net mogą wystawić książki lub filmy na rzecz użytkownika DomDziecka-nr10 w transakcji prywatnej. Ponadto, administrator w imieniu domu dziecka wyszukuje i pobiera książki oraz filmy, które zostały dotychczas udostępnione w serwisie.

3. Skąd wiadomo, że książka lub film zostały pobrane ode mnie akurat na rzecz zbiórki?
Na swoim koncie zobaczysz, że użytkownik DomDziecka-nr10 pobrał od Ciebie książkę lub film. W takim przypadku należy postępować tak, jak przy każdej normalnej transakcji. Wysyłając książkę lub film dopisz na kopercie swój login. Ułatwi nam to ewidencję nadesłanych przesyłek. Po zakończeniu transakcji na Twoim profilu pojawi się widoczny dla wszystkich użytkowników znaczek: Biorę udział w akcji „Daję Poczytać”.

4. Chcę przekazać książkę specjalnie dla domu dziecka, jak to zrobić?
Jeśli masz konto w serwisie, dodaj książkę wystawiając ją w transakcji prywatnej dla użytkownika DomDziecka-nr10. Jeśli nie masz konta, musisz je najpierw założyć i aktywować. W razie wątpliwości więcej informacji na temat zakładania kont znajdziesz w zakładce menu serwisu - Pomoc i kontakt.

5. Czy dostanę punkty za książki i filmy wysłane w akcji?
Tak, z tą różnicą, że punkty za każdą zakończoną transakcję prywatną w ramach akcji naliczane są zgodnie z punktem 2.1, a nie 3.6 regulaminu. Otrzymanymi w ten sposób punktami możesz z powrotem zasilić konto użytkownika DomDziecka-nr10, aby umożliwić pobranie dodatkowych książek i aby przekazana przez Ciebie książka była prawdziwym prezentem dla dzieci. Punkty przelewa się za pomocą widocznej w menu serwisu funkcji Przelej punkty.

6. Na jaki adres przesłać pobraną w ramach zbiórki książkę lub film?
Adres znajdziesz w emailu potwierdzającym pobranie książki. To adres mieszczącego się w podwarszawskim Piasecznie magazynu, należącego do biorącej udział w akacji firmy zakupy.com. Stamtąd po zakończeniu akcji wszystkie książki i filmy zostaną przesłane do Domu Dziecka nr 10 w Warszawie. Przygotowując przesyłkę pamiętaj, aby na kopercie napisać swój login, ułatwi nam to ewidencję nadesłanych książek i filmów.

7. Jak długo trwa akcja?
Akcja rozpoczyna się 10 marca 2011, a zbiórka (pobieranie) książek potrwa do dwóch tygodni, czyli do 24 marca 2011. Po tym dniu czekamy, aż wszystkie pobrane książki nadejdą do magazynu i wówczas robimy jedną paczkę i przesyłamy ją do domu dziecka. Po zakończeniu akcji poinformujemy Podajowiczów o jej efektach.

8. Skąd wziąć więcej informacji o Domu Dziecka nr 10?
Dom Dziecka nr 10 tworzy placówka główna miesząca się w Warszawie przy ul. 6 sierpnia 1/5 oraz kilka filii. Łącznie mieszka w nich ok. 60 dzieci w wieku od 5 do 16 lat. Najwięcej jest maluchów w wieku 5-11 lat. Dodatkowe informacje na temat placówki można znaleźć na jej profilu w Podaj.net pod nazwą DomDziecka-nr10 http://podaj.net/uzytkownik.php?id=38881

9. Jakie książki i filmy są potrzebne:
Z informacji przekazanych nam przez dom dziecka wynika, że najbardziej potrzebne są:
- bajki i książeczki dla dzieci, głównie dla maluchów w wieku 5-11 lat – takich książek potrzeba najwięcej, bo dzieci w tym wieku stanowią większość
- książki młodzieżowe dla dzieci w wieku 11-16
- lektury szkolne dla klas 1-6 szkoły podstawowej
- słowniki j. angielskiego oraz j. niemieckiego
- encyklopedie różnego rodzaju dla dzieci młodszych oraz starszych
- ilustrowane albumy lub leksykony nt. przyrody, geografii, zwierząt itd.
- bajki na DVD i filmy typu kino familijne

10. Czy mogę przekazać podręczniki?
Podręczniki nie są obecnie pierwszą potrzebą, ale jest taka możliwość. Warunkiem jest jednak przesłanie najpierw emaila do administracji serwisu z dokładną informacją na temat posiadanych podręczników. Musimy potwierdzić z domem dziecka, czy dana książka faktycznie jest potrzebna, ponieważ dzieci mają już znaczną część podręczników.

11. Czy są jakieś zasady dot. przekazywania książek?
Książki powinny być w dobrym stanie, tak aby dzieciom przyjemnie się je czytało. Mile widziane są także nowe egzemplarze. Te książki będą służyć w domu dziecka na pewno jeszcze przez wiele lat, dlatego im nowsze i im lepszy ich stan, tym lepiej.

12. Czy może się zdarzyć, że wystawiona przeze mnie książka nie zostanie pobrana?
Będziemy się starali zebrać jak najwięcej książek i filmów. Może się jednak zdarzyć, że nie wszystkie książki wystawione w transakcji prywatnej zostaną pobrane. Stanie się tak w sytuacji, gdy książka lub film nie będą odpowiadały potrzebom domu dziecka, gdy dany tytuł znajdzie się już wśród pobranych pozycji, albo gdy wyczerpią się punkty. Poza tym, pierwszeństwo będą miały książki w najlepszym stanie oraz najbardziej atrakcyjne tytuły.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem

Odpowiedz z cytatem
Bardzo mi się podoba ta akcja. Gratuluje. Z tym, że ja chcę wystawić pakiet słownikowo- filmowy (bo z książkami dla dzieci u mnie krucho). Mam nadzieję, że odbiorca został poinformowany o pakietach.

Odpowiedz z cytatem
Wystawiłam pakiet, przekazuję punkty na jego pobranie-dołączam jeszcze jedna książkę, której przy trzykrotnym podejściu nie udało mi się wprowadzić ( niby wszystko grało, a potem wyskakiwało coś innego)

Odpowiedz z cytatem
Wystawiłam 2 książki i umieściłam informację na Facebooku (grupa podaj.net i Tanie Czytanie) i na swoim blogu.

Odpowiedz z cytatem
Kamelia - a jakis błąd sie pokazywał przy wprowadzaniu pakietu?

Odpowiedz z cytatem
Czy jest może jakiś banner akcji?

jeszcze nie....

Odpowiedz z cytatem
A czy można wysyłać książki bezpośrednio na adres zakupy.com i czy można ten adres komuś podać?

Odpowiedz z cytatem
A czy można wysyłać książki bezpośrednio na adres zakupy.com i czy można ten adres komuś podać?

Książki należy przekazywać do Domu Dziecka za pomocą serwisu podaj.net - i wtedy wysyłamy na adres zakupy.com. Osoba niezarejestrowana w systemie nie może wysyłać książek w ramach tej akcji, musi założyć konto i je aktywować. Adresu wiec podać nie można.

Odpowiedz z cytatem
Mam nadzieje, że mój pakiet zostanie pobrany wreszcie we właściwy sposób i przez właściwa osobę- nie mam aż tyle wolnego czasu, żeby go wystawiać po raz czwarty.

Odpowiedz z cytatem
niestety nie mam cudów w swoich zasobach ale to co moim zdaniem nadawałoby się wystawiam w pakietach. Mam też jeszcze 2 kasety video z filmami familijnymi, ale pewnie takich przeżytków już chyba w Domu Dziecka nie ma??

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Odpowiedz z cytatem
Przygotowałam paczkę. Dorzucam kilka książek dla dzieci w wieku "wczesna podstawówka", które pobrałam na podaju z myślą o swoim potomstwie, ale to może jeszcze chwile poczekać. Książki z lat 80 i 90-tych.

(Głupio mi, że tak się afiszuję, ale to wyłącznie w celu zdopingowania innych podajan).

Odpowiedz z cytatem
Izabellag - bardzo nam sie podoba Twoje nastawienie i liczymy na innych Podajan:)))

nelly070707 - kaset video nie wysyłamy

Odpowiedz z cytatem
Ja tez wystawiłam pakiet. Mam nadzieję, że przeciętny stan książek nie jest problemem

Odpowiedz z cytatem
A czy mogłabym osobiście wam dostarczyć do Warszawy?ok.18-21 będę,a potem jeszcze w maju w od drugiego piątku miesiąca do poniedziałku.Nie za bardzo chce mi
się bawić w punkty,chciałabym to zrobić bezinteresownie.
bajki mam,płyty na DVD o zwierzętach też,słowników i lektur raczej nie
posiadam,książki młodzieżowe jak poszukam znajdę,mam też kolorowanki
i kilka bajek i chciałabym tym dzieciakom pomóc. Very Happy

Odpowiedz z cytatem
wystawiłam 4 pakiety, ale zdaję sobie sprawę, że nie wszystko się spodoba, więc zaznaczyłam, że można zmieniać zawartość. Pozdrawiam wszystkich Smile

Odpowiedz z cytatem
elijusta - tak jak napisałam wyżej książki przekazujemy przez serwis, nie robimy tego osobiście.

Na koniec akcji chcemy zrobić podsumowanie całej akcji, wygenerować listę przekazanych książek i filmów itd. Jeśli książki będą przekazywane osobiście wprowadzi nam to zamieszanie. Po za tym nikt z nas nie odbiera przesyłek osobiście, tylko ksiażki zostają dostarczone pocztą do magazynu firmy zakupy.com i dyrekcja nie wyraża zgody, aby obce osoby przybywały do magazynu aby przekazać książkę, czy też pakiet.

Po za tym punkty zawsze można przekazać na rzecz Domu Dziecka:)

Odpowiedz z cytatem
administracja - jak moge przekazać swoje punkty z podaj.net na tą akcje? po prostu żebyście sami sobie wybrali z serwisu książki, jakie tam są potrzebne.

Odpowiedz z cytatem
Post proponuję rozszerzyć akcję 
Witam,
pomysł z akcją super, proponuję jednak rozszerzyć ją o inne domy dziecka Smile
pozdrawiam

Odpowiedz z cytatem
administracja - jak moge przekazać swoje punkty z podaj.net na tą akcje? po prostu żebyście sami sobie wybrali z serwisu książki, jakie tam są potrzebne.

tak, mozesz je przekazać na rzecz DomDziecka-nr10 , i wtedy ksiażki sami wybierzemy.
Już punktów troche otrzymaliśmy za co wielkie dzieki!!

Odpowiedz z cytatem
Post Re: proponuję rozszerzyć akcję 
temawa napisał:
Witam,
pomysł z akcją super, proponuję jednak rozszerzyć ją o inne domy dziecka Smile
pozdrawiam

Na razie robimy akcje dla Domu Dziecka nr 10, ale w przyszłości planujemy kolejne, nie tylko dla domów dziecka ale i dla innych ośrodków.

Odpowiedz z cytatem
chętnie wyślę pakiet z 10 tytułów z listy książek które udostępniam, jednak proszę wybrać które książki mają być wysłane.

przesyłkę opłacę na swój koszt
listę tytułów wraz z adresem do wysyłki proszę przesłać na mój email.

Odpowiedz z cytatem
a jak się te pozycje tu wstawia i te punkty?

Odpowiedz z cytatem
a jak się te pozycje tu wstawia i te punkty?

Najlepiej chyba najpierw przeczytać regulamin w zakładce Pomoc i kontakt.

Odpowiedz z cytatem
Wstawiłam spory pakiet, i przelewam na niego punkty. Bardzo prosze o niepobieranie przez innych użytkownikówSmile.

Odpowiedz z cytatem
Próbowałam przelać punkty dla DomDziecka-nr10, ale pojawia mi się info, że nie ma takiego użytkownika... :/

Odpowiedz z cytatem
Próbowałam przelać punkty dla DomDziecka-nr10, ale pojawia mi się info, że nie ma takiego użytkownika... :/

jak to? przed chwilą przetestowałam, wszystko działa, punkty można przelać, użytkownik istnieje

Odpowiedz z cytatem
asiosh napisał:

jak to? przed chwilą przetestowałam, wszystko działa, punkty można przelać, użytkownik istnieje

Trzeba wpisać kilka pierwszych znaków, i poczekać, az podpowie się użytkownik, czasami wklepana nazwa "nie łapie"

Odpowiedz z cytatem

Odpowiedz z cytatem
Rozumiem, że książki w formie audiobooków MP3 też nie wchodzą w grę? Mało mam książek młodzieżowych, a dziecinnych to już w ogóle. A bajki jako słuchowiska? Tylko w jakim formacie? CD? MP3?

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2
Idź do strony 1, 2  Następny