Podaj.net

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1

ile dni idzie list polecony?

Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post ile dni idzie list polecony? 
no właśnie, pytanie z tematu, bo nie weim, czy wysłana przesyłka w ogóle dotrze, mimo poleconego, idzie już 4 dzień, a przesyłki polecone chyba przychodza szybciej, tak mi się wydaje.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Odpowiedz z cytatem
Leenusia napisała
a przesyłki polecone chyba przychodzą szybciej, tak mi się wydaje.

Very Happy Przykro mi że muszę Cię z błędu wyprowadzić. Poczta Polska w nosie ma to co nam się wydaje. Jak każdy monopolista - postępuje tak jak jemu wygodnie.
W praktyce znaczy to że możesz przesyłkę otrzymać już po 2-3 dniach. A możesz otrzymać ją też po dwóch tygodniach.
Wysyłka listem poleconym zapewnia Ci tylko możliwość starania się o odszkodowanie w razie zaginięcia, bo masz w ręku potwierdzenie nadania.
Pozdrawiam.

Z wlasnego doswiadczenia wiem ze priorytety przychodza i dochodza szybciej niz polecony. Na ptiorytet czekam okolo 2 dni zas na polecony 4-5. Jednak zdarza sie ze czekam dobrze ponad tydzien..... Evil or Very Mad

Wysyłam zwykłymi poleconymi. Cztery dni to norma. Najdłużej idą do Katowic ( nie wiedzieć czemu, raptem 90 km od Krakowa ) i liczę się z tygodniowym oczekiwaniem na potwierdzenie odbioru książki. Wszystko, co nie jest priorytetem Poczta ma w nosie i przerzuca to pewnie z półki na półkę.

Ja na codzień wysyłam listy priorytetowe polecone (co prawda nie książki, ale kamyki) i bardzo często przesyłka dochodzi na drugi dzień - widać to po wystawianych komentarzach na Allegro.

Służbowo: http://www.verdox.pl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Odpowiedz z cytatem
Post Re: ile dni idzie list polecony? 
leenusia napisał:
mimo poleconego, idzie już 4 dzień, a przesyłki polecone chyba przychodza szybciej, tak mi się wydaje.
Zamiast się martwić, przeczytaj ten wątek: Poczta Polska - rekordy w dostarczaniu książek, a przekonasz się, że naprawdę nie masz jeszcze powodu. Smile

Wysyłam zwykłymi poleconymi. Cztery dni to norma. Najdłużej idą do Katowic ( nie wiedzieć czemu, raptem 90 km od Krakowa ) i liczę się z tygodniowym oczekiwaniem na potwierdzenie odbioru książki. Wszystko, co nie jest priorytetem Poczta ma w nosie i przerzuca to pewnie z półki na półkę.

E tam, najdłużej to idą z Warszawy do Warszawy. Razz
Przy czym priorytety idą dłużej niż polecone. Najszybciej zawsze mi dochodzą zwykłe paczki. Smile
Tydzień dla poleconego to norma, podobnie jak dla priorytetu.

Odpowiedz z cytatem
Post Potwierdzenia odbioru 
Jestem tutaj nowa, więc nie będę za dużo pisać.
Zauważyłam przy przeglądaniu transakcji niektórych użytkowników, że kilku z nich ma niepotwierdzone odebranie książek.
Czyżby książka wysłana listem poleconym 19, czy też 20 listopada do dziś nie dotarła jeszcze do odbiorcy? Czy wysyłającemu nie zależy na punktach?
A może jest jakiś inny cel niepotwierdzenia transakcji?

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Czyżby książka wysłana listem poleconym 19, czy też 20 listopada do dziś nie dotarła jeszcze do odbiorcy? Czy wysyłającemu nie zależy na punktach?

Na pewno wysyłającemu na punktach zależy. Pobierającemu raczej też (w końcu zainwestował w książkę swoje punkty. Laughing
Ale bywa różnie. Czasem jest to wina poczty. A adresat także mógł zachorować, wyjechać. A może pracuje i nie ma czasu iść na pocztę odebrać przesyłki.
Ja również dzisiaj dopiero otrzymałem potwierdzenie odbioru książki wysłanej 22 listopada i nie widzę w tym nic dziwnego. Zacząłbym się martwić po 18 dniach od wysłania. Przesyłka może czekać na poczcie na odbiór przez 14 dni. Potem jest odsyłana do nadawcy.
Reklamować przesyłkę można dopiero po upływie 14 dni roboczych. Do upływu tego terminu nie warto się przejmować że nie potwierdzono Ci odbioru.

Też nie jestem tu stary, ale odpowiem na ile wiem.
1.) Książka wysłana 19-20 listopada, mogła jeszcze nie dojść. Niektóre wędrują kilka tygodni.
2.) Może nigdy nie dojść, wtedy trzeba domagać się od Poczty odszkodowania (jeśli był polecony)
3.) Bywają tu czarne owce, które nie potwierdzają odbioru bo tracą zainteresowanie serwisem jak już książkę wezmą do ręki, ale takich tępi się z całą determinacją Wink
4.) Bywają tacy, którzy są nawet gorsi od czarnych owiec - nie potwierdzają z premedytacją żeby komuś na złość zrobić, ale takimi łotrami to tylko politycy mogą być...

Także wszystkie możliwości są dopuszczalne.

Post Re: Potwierdzenia odbioru 
maryla napisał:
Zauważyłam przy przeglądaniu transakcji niektórych użytkowników, że kilku z nich ma niepotwierdzone odebranie książek.
Czyżby książka wysłana listem poleconym 19, czy też 20 listopada do dziś nie dotarła jeszcze do odbiorcy?
Naprawdę różnie bywa. Ja na przykład wczoraj wieczorem otrzymałem potwierdzenie odbioru książki, którą wysłałem 20 listopada, choć muszę przyznać, że jest to chyba najdłuższy okres przez jaki przesyłka ode mnie szła do kogoś.

maryla napisał:
Czy wysyłającemu nie zależy na punktach?
A może jest jakiś inny cel niepotwierdzenia transakcji?
Co ma z tym wspólnego wysyłający? Jeżeli odbiór nie został potwierdzony, to niemal na pewno zawaliła poczta, lub odbiorca. Chyba, że masz na myśli transakcje skasowane/niewysłane, bo to już całkiem inna historia.

A poniżej książki, które wymienię na coś z powiadamiacza. Część od ręki, część dopiero kiedy przeczytam.
http://tnij.org/aptl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Odpowiedz z cytatem
Do mnie, chociaż mieszkam teoretycznie w dużym mieście, listy polecone idą 7-8 dni. Te które ja wysyłam podobnie...
A teraz już dwa tygodnie czekam na książkę wysłaną listem zwykłym. Evil or Very Mad

Sprezzatura

Odpowiedz z cytatem

Przesyłka może czekać na poczcie na odbiór przez 14 dni. Potem jest odsyłana do nadawcy.
Reklamować przesyłkę można dopiero po upływie 14 dni roboczych. Do upływu tego terminu nie warto się przejmować że nie potwierdzono Ci odbioru.

To nie jest norma. U mnie leży tylko 10 dni. A reklamować mogę po upłynięciu 18 dni od nadania. Przetestowane na własnej skórze kilkakrotnie.
Jeśli czekam na jakąś przesyłkę i nie ma jej po tygodniu, to biorę nr nadania i idę pytać o nią na pocztę. Najczęściej nie jest awizowana.

Odpowiedz z cytatem
To nie jest norma. U mnie leży tylko 10 dni. A reklamować mogę po upłynięciu 18 dni od nadania.

Tak. To nie jest norma. Laughing
To jest obowiązek wynikający z rozporządzenia ministra infrastruktury z dnia 9 stycznia 2004 r. w sprawie warunków wykonywania powszechnych usług pocztowych:
§ 38. 1. Przesyłki lub przekazy pocztowe operator
wydaje adresatowi w placówce oddawczej w terminie
14 dni, zwanym dalej „terminem odbioru”, z zastrze-
żeniem ust. 2.
2. Termin odbioru przesyłek, o których mowa
w § 27 ust. 2, wynosi 48 godzin.
3. Bieg terminu odbioru rozpoczyna się:
1) dla przesyłek i przekazów pocztowych nadanych
na poste restante — od dnia następnego po dniu
nadejścia przesyłki lub przekazu pocztowego do
placówki oddawczej;
2) dla przesyłek i przekazów pocztowych innych ni˝
wymienione w pkt 1 — od dnia następnego po
dniu doręczenia zawiadomienia, o którym mowa
w § 14 ust. 1;
3) dla przesyłek, o których mowa w § 27 ust. 2 — od
godziny następnej po doręczeniu zawiadomienia,
o którym mowa w § 14 ust. 1.

Reklamację można złożyć po upływie 14 dni roboczych od dnia nadania przesyłki. Faktycznie więc będzie to w 18 dniu od nadania. Laughing

...to chyba najdłuższy okres przez jaki przesyłka ode mnie szła...

Z przesyłkami zwykłymi to rozmaicie bywa. Ja sama czekałam na książki 24 dni, a obecnie, podczas "reorganizacji" poczty zdarza się czekać prawie dwa tygodnie na przesyłkę poleconą.
Przydałby się jakiś konkurent dla Poczty, ale nie taki jak InPost.
Pozdrawiam czekających na książki albo na potwierdzenie ich odebrania. Pozostałych też

Odpowiedz z cytatem
reniza napisał:
...to chyba najdłuższy okres przez jaki przesyłka ode mnie szła...

Z przesyłkami zwykłymi to rozmaicie bywa.
Ponieważ użytkownik nie prosił o zwykłą, to była polecona, choć nie priorytetowa. Jakoś nie sądzę, żeby priorytet coś zmienił.

A poniżej książki, które wymienię na coś z powiadamiacza. Część od ręki, część dopiero kiedy przeczytam.
http://tnij.org/aptl
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Odpowiedz z cytatem
maryla napisał:
Czyżby książka wysłana listem poleconym 19, czy też 20 listopada do dziś nie dotarła jeszcze do odbiorcy?

Ja wczoraj potwierdziłem przesyłkę wysłaną do mnie 13 listopada. Książki zostały wysłane z Gdańska do... Gdańska. Działanie poczty zostawię bez komentarza...

Draakhan napisał:
Ja wczoraj potwierdziłem przesyłkę wysłaną do mnie 13 listopada. Książki zostały wysłane z Gdańska do... Gdańska. Działanie poczty zostawię bez komentarza...
Hm, Poczta Polska ma chyba szczególny problem z dostarczaniem przesyłek w obrębie jednego miasta. "Polityka" pisała o sytuacji, w której zaproszenie na jakąś konferencję prasową wysłane do redakcji z Warszawy do Warszawy szło... No, już nie pamiętam dokładnie, ale ten czas można było liczyć w tygodniach.

Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1