Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

Czterej pancerni i pies

Autor:
Wydawnictwo:
Iskry
Okładka:
miękka
ISBN:
książka bez ISBN
Liczba stron:
286
Rok wydania:

Słowa: brak
Napisz swój komentarz

 

reniza (156/8/164)

Nie ma możliwości jednoznacznie odciąć się od tych książek. Na przygodach Janka Kosa, Szarika, i całej załogi czołgu „Rudy” o numerze 102 wychowały się co najmniej dwa pokolenia. Nie można powiedzieć: od dzisiaj to jest „be”. Nie zaczniemy palić książek tylko dlatego, że przedstawiają fikcję literacką. Że naprawdę było zupełnie inaczej. Zresztą nikt nie może autorytatywnie stwierdzić, że podczas wojennej zawieruchy nie skrzyżowały się gdzieś losy jakiegoś Janka z jakąś Marusią. Nikt z nas nie jest pewien czy w działaniach wojennych nie brał udziału jakiś Gustlik z Ustronia nad Wisłą.


reniza (156/8/164)

Kontynuacja przygód Janka Kosa, który jako młody chłopak trafił do Pierwszej Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte, poprzez najdziwniejszy splot niesamowitych i tragicznych zdarzeń zostaje dowódcą czołgu. Przemierzając rozdarty wojną kraj, gdy cała nadzieja wygasła - odnajduje swojego ojca. Wraz z czterema przyjaciółmi (w tym Szarik) doświadcza najróżniejszych przygód. Bierze czynny udział bitwie pod Studziankami, forsuje Odrę, szturmuje Ritzen. A wszystko to przeplata się z rozwijającą się miłością do młodej sanitariuszki imieniem Ogoniok.


reniza (156/8/164)

Ostatnia część przygód Janka Kosa, który jako młody chłopak trafił do Pierwszej Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte. Książka napisana bardzo przystępnie, stylem trafiającym do młodego czytelnika. Tak, jak czterdzieści lat temu czytelnik towarzyszy załodze „Rudego” w ucieczce ze szpitala. Razem z załogą bierzemy udział w ataku na Berlin, jesteśmy świadkami bezsensownej śmierci sapera Pawłowa. A potem razem ze wszystkimi bawimy się na wspólnym weselu młodych par.

Inne ciekawe w tej kategorii

TYTUŁ:
  Reszta z obola [Marek Zgórka]
  Dziwna jesteś, Karolino [Maria Ziółkowska]

Polecamy Sąsiadka ; Szepczący wiatr ; Kryptonim kawki ; Płonące echo - Ken Follet ; Frederick Forsyth ; Barbara Delinsky ; Lee Child

"Książki wybrane" zawierają cztery, specjalnie zredagowane i przygotowane powieści różnych autorów.

Z okładki:

KRYPTONIM KAWKI (Ken Follet) - W przeddzień alianckiego lądowania w Normandii trzeba za wszelką cenę zniszczyć główne centrum telekomunikacyjne nazistów, mieszczące się w pałacu Sainte-Cecile. Próbował je zbombardować RAF. Atakowała bez skutku francuska Resistance. Teraz wszystko zależy od niezwykłej, młodej angielskiej agantki SOE, Felicity Clairet.

SZEPCĄCY WIATR (Frederick Forsyth) - Jedyny człowiek, który ocalał z ostatniej bitwy generała Custera, zwiadowca Ben Craig, wpada w ręce Czejenów. Jest wśród nich młoda, piękna dziewczyna imieniem Szepczący Wiatr, w której Ben zakochuje się bez pamięci. Jednak wspólna przyszłość wydaje się niemożliwa, szczególnie po tajemniczej przepowiedni wypowiedzianej przez starego szamana.

SĄSIADKA (Barbara Delinsky) - Kiedy wychodzi na jaw, że piękna młoda wdowa, mieszkająca na końcu willowej dzielnicy, jest w ciąży, zaczyna toczyć się ista lawina oskarżeń. Trzy pary muszą się uporać z problemami zagrażającymi ich małżeństwom. Napięcia rosną, aż wreszcie pewne dramatyczne wydarzenie każe wszystkim oddzielić prawdziwą miłość od pozornej.

PŁONĄCE ECHO (Lee Child) - Autostopowicz, usiłujący zatrzymać jakiś pojazd w Teksasie przy 40 stopniach bezlitosnego skwaru, nie myśli trzeźwo. Kiedy więc śliczna kobieta w klimatyzowanym cadillacu proponuje, że podwiezie Jacka Reachera, mężczyzna ma wrażenie, że chyba śni. Carmen Greer nie jest jednak snem - jest równie prawdziwa, jak kłopoty, które sprowadzi na jego głowę
więcej »