Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

Czterej pancerni i pies

Autor:
Wydawnictwo:
Iskry
Okładka:
miękka
ISBN:
książka bez ISBN
Liczba stron:
286
Rok wydania:

Słowa: brak
Napisz swój komentarz

 

reniza (156/8/164)

Nie ma możliwości jednoznacznie odciąć się od tych książek. Na przygodach Janka Kosa, Szarika, i całej załogi czołgu „Rudy” o numerze 102 wychowały się co najmniej dwa pokolenia. Nie można powiedzieć: od dzisiaj to jest „be”. Nie zaczniemy palić książek tylko dlatego, że przedstawiają fikcję literacką. Że naprawdę było zupełnie inaczej. Zresztą nikt nie może autorytatywnie stwierdzić, że podczas wojennej zawieruchy nie skrzyżowały się gdzieś losy jakiegoś Janka z jakąś Marusią. Nikt z nas nie jest pewien czy w działaniach wojennych nie brał udziału jakiś Gustlik z Ustronia nad Wisłą.


reniza (156/8/164)

Kontynuacja przygód Janka Kosa, który jako młody chłopak trafił do Pierwszej Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte, poprzez najdziwniejszy splot niesamowitych i tragicznych zdarzeń zostaje dowódcą czołgu. Przemierzając rozdarty wojną kraj, gdy cała nadzieja wygasła - odnajduje swojego ojca. Wraz z czterema przyjaciółmi (w tym Szarik) doświadcza najróżniejszych przygód. Bierze czynny udział bitwie pod Studziankami, forsuje Odrę, szturmuje Ritzen. A wszystko to przeplata się z rozwijającą się miłością do młodej sanitariuszki imieniem Ogoniok.


reniza (156/8/164)

Ostatnia część przygód Janka Kosa, który jako młody chłopak trafił do Pierwszej Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte. Książka napisana bardzo przystępnie, stylem trafiającym do młodego czytelnika. Tak, jak czterdzieści lat temu czytelnik towarzyszy załodze „Rudego” w ucieczce ze szpitala. Razem z załogą bierzemy udział w ataku na Berlin, jesteśmy świadkami bezsensownej śmierci sapera Pawłowa. A potem razem ze wszystkimi bawimy się na wspólnym weselu młodych par.

Polecamy Strażnik tajemnic - Robert Bauval, Graham Hancock

Strażnik Tajemnic, która napisali autorzy sensacyjnych i kontrowersyjnych książek popularno-naukowych, „Ślady palców bogów” i „Piramidy - brama do gwiazd” po raz kolejny wydali książkę, która sprzeczna jest z tym, co mówią nam podręczniki akademickie i opracowania popularno-naukowe wydawane przez profesorów uniwersyteckich. Według Grahama Hancocka i Roberta Bauvala Sfinks i kompleks w Gizie powstał nie w czasach faraonów Chufu, Chafre i Menkaure, lecz 10 500 lat temu, jeszcze przed biblijnym potopem. W pierwszej chwili łatwo się zwieść tym, co proponują autorzy, jednak po dłuższym czasie odkrywamy braki i sprzeczności, jakie pojawiły się w „Strażniku Tajemnic”. Po dłuższej lekturze i przeczytaniu bardziej wiarygodnych książek odnosnie kultury i historii starożytnego Egiptu, a przede wszystkim po porównaniu wiadomości, z bądź co bądź bestsellera autorstwa Hancocka i Beuvala, z informacjami z innych, bardziej naukowych publikacji na temat piramid egipskich stwierdzimy, iż to co proponują nam autorzy jest wręcz nieprawdopodobne. Mimo wszystko warto przeczytać książkę „Strażnik Tajemnic”, gdyż jest napisana ciekawym językiem, w dość dostępny sposób oraz przedstawia kilka nieznanych faktów ze współczesnej egiptologii. Wspomina chociażby o rzadko wspominanym odkryciu żelaznej płytki w Wielkiej Piramidzie czy mówi o odkryciu głośnych ostatnio „drzwi” w szybie Komory Królowej, również w piramidzie Chufu .
więcej »