Szanowni Podajanie,

pragniemy poinformować, że Podaj.net łączy się z serwisem CoCzytac.pl

W związku z tym Podaj.net w obecnej postaci zostanie wygaszony w dniu 15 kwietnia 2015 r. Do tego momentu zarejestrowani użytkownicy mogą nadal przeprowadzać transakcje wymiany. Potem profile użytkowników zostaną wyłączone.

Co oznacza połączenie z CoCzytac.pl? Nadal będziemy serwisem dla fanów literatury, ale zasady działania będą zupełnie inne. CoCzytac.pl to bezpłatny rekomendator książkowy i porównywarka cen książek. Zarejestrowani użytkownicy codziennie otrzymują listę polecanych tytułów, na które jednocześnie są najlepsze ceny w e-księgarniach.

Aby przekonać się jak to działa wystarczy się zapisać, podając swój adres mailowy na stronie CoCzytac.pl. Dotychczasowi użytkownicy nie przechodzą do nowego serwisu automatycznie.

Pozdrawiamy,
Podaj.net

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

Dziecko w wieku przedszkolnym : rozwój fizyczny, rozwój psychiczny i wychowanie, racjonalna opieka domowa i czuwanie nad zdrowiem dziecka, żywienie

Autor:
Wydawnictwo:
Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
Okładka:
twarda
ISBN:
ksi¹¿ka bez ISBN
Liczba stron:
222
Rok wydania:
  • Kategoria główna: Literatura popularnonaukowa->poradniki

Słowa: dziecko

ocena: 6.67
na 10 (liczba ocen: 1)
Napisz swój komentarz

 

Polecamy Przerwana lekcja muzyki - Susanna Kaysen

Lata 60-tych, czasy kontestacji, rewolucji seksualnej i burzliwych przemian obyczajowych. Jeśli miałeś szczęście - jechałeś na Woodstock, jeśli miałeś pecha - jechałeś do Wietnamu. A jeśli nie wiedziałeś, czego chcesz - lądowałeś w domu wariatów... Susanna Kaysen miała nieszczęście urodzić się właśnie w tych czasach. Dodatkowe kłopoty przysparzają jej rodzice, uważając jej dziwne zachowanie (sex z nauczycielem, połknięcie opakowania aspiryny, czy też niechęć do pójścia na studia) za nienormalne. Zostaje wysłana do kliniki psychiatrycznej. Spędza tam dwa lata. W tym czasie dużo się dowiaduje o życiu, o tym, że nie zawsze jest tak jak powinno, ale mimo wszystko nie wolno tracić wiary. Książka pokazuje nam od środka życie w domu "wariatów", ale także daje do myślenia. Podążając za myślami głównej bohaterki, sami zastanawiamy kto tu naprawdę zwariował. Czy zagubione dziewczyny, które trafiły tu, nie mogąc poradzić sobie z życiem, czy też personel szpitala, bezwzględny, faszerujący ludzi tabletkami przeczyszczającymi? Jednak wraz z kolejnymi kartkami, Susanna zdaje sobie sprawę, że to nie do końca tak wygląda... Szpital psychiatryczny jest pewnego rodzaju zwolnieniem z życia. Trafiają tu ludzie zagubieni, nie mogący poradzić sobie ze swoimi problemami. Ale jednocześnie są oni tego nieświadomi. Bronią się przed swoją chorobą jak mogą. Taka była też siedemnastoletnia dziewczyna, która uparcie wmawiała sobie, że jest po prostu smutna. Ale ileż można uciekać przed dorosłością? Nie wiedząc czemu dom wariatów jest jakoś szczególnie lubiany przez pisarzy. Susanna Kaysen jednak umie połączyć rutynę z oryginalnością, co w tym wypadku daje całkiem zgrabną książkę. Dodatkowo opisuje wszystko w formie pamiętnika, co jeszcze bardziej pozwala nam się wcielić w główną rolę. Dzięki temu wraz z nią odczuwamy smutek, żal, radość i strach. Po tej lekturze czułam jednak pewien niedosyt. Miałam wrażenie jakbym przeczytała streszczenie książki. A że wciągnęła mnie ona niesamowicie, zrobiło mi się strasznie żal, gdy ujrzałam końcową stronę. I choć wszystko było już wytłumaczone, ja z chęciom czytałabym dalej. No ale człowiek z natury jest chciwy...
wiĂŞcej »