Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/clients/client1/web2/web/xajax_core/xajaxPluginManager.inc.php on line 268 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/clients/client1/web2/web/xajax_core/xajaxPluginManager.inc.php on line 268 Neurologia i pielęgniarstwo neurologiczne - Małgorzata Retinger-Grzesiulowa - Bestsellery książkowe, Najlepsze książki w Najniższych cenach

Szanowni Podajanie,

pragniemy poinformować, że Podaj.net połączył się z serwisem CoCzytac.pl

W związku z tym Podaj.net w obecnej postaci zostanie wygaszony w dniu 15 kwietnia 2015 r. Do tego momentu zarejestrowani użytkownicy mogą nadal przeprowadzać transakcje wymiany. Potem profile użytkowników zostaną wyłączone.

Co oznacza połączenie z CoCzytac.pl? Nadal będziemy serwisem dla fanów literatury, ale zasady działania będą… zupeł‚nie inne. CoCzytac.pl to bezpłatny rekomendator książkowy i porównywarka cen książek. Zarejestrowani użytkownicy codziennie otrzymują listę polecanych tytułów, na które jednocześnie są najlepsze ceny w e-księgarniach.

Aby przekonać się™ jak to dział‚a wystarczy się zapisać, podając swój adres mailowy na stronie CoCzytac.pl. Dotychczasowi użytkownicy nie przechodzą do nowego serwisu automatycznie.

Pozdrawiamy,
Podaj.net

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

Neurologia i pielęgniarstwo neurologiczne

Autor:
Wydawnictwo:
Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
Okładka:
miĂŞkka
ISBN:
ksi¹¿ka bez ISBN
Liczba stron:
118
Rok wydania:
  • Kategoria główna: Magazyny, Czasopisma->Nauka

Słowa: brak

ocena: 6.67
na 10 (liczba ocen: 1)
Napisz swój komentarz

 

Polecamy Rycerz spod Ciemnej Gwiazdy - T. H. White

Trzeci tom pięcioksiągu fantasy "Był sobie raz i na zawsze król" - koniecznie musi być czytany po lekturze dwóch pierwszych tomów cyklu. Inaczej cała zabawa nie ma sensu, a szkoda by było, bo to przednia rozrywka. White reinterpretuje największy z europejskich mitów, żywszy i trwalszy od - jak sądzę - dziedzictwa Biblii i cywilizacji grecko-rzymskiej. Może nie dla filologa, ale przynajmniej dla przeciętnego zjadacza zadrukowanego papieru, a już na pewno - wielbiciela konwencji fantasy. W powieściach tych znajdziemy mnóstwo intertekstualnych nawiązań do innych interpretatorów legendy, odniesienia do literatury w ogóle, a także rzeczywistości pozaliterackiej - tej jak nabardziej współczesnej. Nic dziwnego, skoro Merlin według White'a żyje od tyłu, więc wiele bliskich nam spraw doskonale pamięta. Każda część ma głównego bohatera - tutaj jest nim Lancelot, tytułowy "Rycerz spod ciemnej gwiazdy". Powieść iskrzy od specyficznego, angielskiego humoru (który ja osobiście uwielbiam, ale nie każdemu można go polecić). Konserwatystom w czerpaniu z dziedzictwa odradzam. Ale mimo wszechobecnej kpiny i sarkazmu, czytelnik czuje, że White odnosi się do swoich bohaterów z pełnym wyrozumiałości ciepłem. Kocha ich po prostu - zwłaszcza Artura.
wiĂŞcej »