Szanowni Podajanie,

pragniemy poinformować, że Podaj.net połączył się z serwisem CoCzytac.pl

W związku z tym Podaj.net w obecnej postaci zostanie wygaszony w dniu 15 kwietnia 2015 r. Do tego momentu zarejestrowani użytkownicy mogą nadal przeprowadzać transakcje wymiany. Potem profile użytkowników zostaną wyłączone.

Co oznacza połączenie z CoCzytac.pl? Nadal będziemy serwisem dla fanów literatury, ale zasady działania będą… zupeł‚nie inne. CoCzytac.pl to bezpłatny rekomendator książkowy i porównywarka cen książek. Zarejestrowani użytkownicy codziennie otrzymują listę polecanych tytułów, na które jednocześnie są najlepsze ceny w e-księgarniach.

Aby przekonać się™ jak to dział‚a wystarczy się zapisać, podając swój adres mailowy na stronie CoCzytac.pl. Dotychczasowi użytkownicy nie przechodzą do nowego serwisu automatycznie.

Pozdrawiamy,
Podaj.net

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

Der kleine Prinz

Autor:
Wydawnictwo:
KR-Karl Rauch
Okładka:
miĂŞkka
ISBN:
9783792000120
Liczba stron:
71
Rok wydania:

Słowa: brak
Napisz swój komentarz

 

Polecamy Sprawiedliwość owiec. Filozoficzna powieść kryminalna - Leonie Swann

Do przeczytania „Sprawiedliwości owiec. Filozoficznej powieści kryminalnej” zachęcił mnie pomysł autorki, który wydał mi się ciekawy i dający duże możliwości. Niestety po przeczytaniu stwierdzam, że się pomyliłem. Leonie Swann zniszczyła swój koncept przydługimi opisami i wolną, statyczną akcją, która ciągnie się w nieskończoność. W „Sprawiedliwości owiec…” jest zawarta ogromna ilość mądrości-frazesów, które miały - jak sądzę - świadczyć o filozoficznej naturze powieści. Jednak zostały one nieumiejętnie podobierane, żaden nie komponuje się z treścią książki, wystają z fabuły jako niepotrzebne wtrącenia, które na siłę próbują zrobić książkę „mądrą”. Czarę goryczy przelewają postaci. Według mojego uznania jest tylko jeden bohater warty wspomnienia - Otello. Reszta owiec to skondensowana masa zbudowana z głupoty, nieśmiesznych żartów oraz „filozoficznych” myśli autorki. Jedynie Otello jest postacią na tyle klarowną, a zarazem tajemniczą i pełną sprzeczności, by zaciekawić czytelnika. Kolejną rzeczą, która mi się nie podoba jest to, że Leonie Swann bardzo chciała zawrzeć w swojej powieści elementy kryminału. Według mnie mieszanie w fabułę mafii narkotykowej zrobiło z książki fantastyczną, bo nie wierzę, że podstarzały pasterz-samotnik miałby być osobą, zajmującą się przechowywaniem narkotyków! Być może moje zdanie byłoby, inne gdyby książka była o połowę krótsza i skończyłbym ją w stanie lekkiego, początkowego zdziwienia zachowaniem i „mądrością” owiec. Podsumowując: autorka zniszczyła własną książkę, która miała szanse na moje uznanie. Spod jej pióra nie wyszła ani powieść filozoficzna, ani tym bardziej kryminał. Polecam ją tylko tym osobom, które są zainteresowane przemyśleniami oraz gustami kulinarnymi owiec.
wiĂŞcej »