Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

Der kleine Prinz

Autor:
Wydawnictwo:
KR-Karl Rauch
Okładka:
miękka
ISBN:
9783792000120
Liczba stron:
71
Rok wydania:

Słowa: brak
Napisz swój komentarz

 

*hania* (33/2/35)

Piękna opowieść niemal o wszystkim skierowana niby do dzieci, ale dorośli także dużo mogą się nauczyć z tej małej książeczki. Mały Książę zamieszkuje małą planetę, pielęgnuje jedną różę, jednak wyrusza w podróż i trafia po wielu przygodach na Ziemię. Książeczka uczy szacunku, miłości, pokazuje subtelnie wady dorosłych ludzi oraz jest to także swoista księga aforyzmów i przemyśleń. Jestem nią zauroczona, polecam każdemu, kto ma w sobie coś z dziecka. Warto przeczytać ją kilka razy i to w długim odstępie czasu, ponieważ za każdym razem odkryje się coś nowego.


dansemacabre (170/8/178)

Baśniowa opowieść o charakterze paraboli. Mały Książę opuszcza swój asteroid, by w podróży na Ziemię poznać całą galerię postaci nad wyraz dosadnie pokazujących wszelkie ludzkie wady i ułomności. Przed wyprawą dzięki swojej róży uczy się odpowiedzialności i miłości, a na Ziemi spotyka lisa, tłumaczącego mu, czym jest oswajanie drugiej osoby.
Ciepła i mądra książeczka, którą chętnie czyta się w każdym wieku.

 
morgiana (30/12/42)

Klasyczna opowiastka paraboliczna dla ludzi w każdym wieku - taka przynajmniej jest powszechna opinia o tekście. Moim zdaniem głównym odbiorcą wyjątkowo spójnego dzieła Exupery'ego może być przede wszystkim czytelnik nastoletni. Choć głęboki humanizm autora powinien trafiać także do starszego - tu już bywa różnie. Zupełnie prywatnie lubię tę książkę za jedną rzecz - głęboko przejmujące studium śmierci, które nawet jeśli jest infantylne, to i tak daje nadzieję.

 
cardia (2/1/3)

Tej książki nie ma co przedstawiać... ale jeżeli jeszcze jej nie czytałaś/eś to musisz to zrobić.
Książka o opowiada historię Małego Księcia - jego podróże, przyjaźnie i miłość do róży.
Ciepła, lekka, skłania do refleksji, pełna życiowych mądrości. Polecana w każdym wieku bo każdy inaczej ją rozumie.


sanya (26/2/28)

Jedna z moich ukochanych książek. Jest mądra. Bez patosu i skomplikowanych figur stylistycznych pokazuje nam pewne oczywiste prawdy, ale robi to w tak subtelny sposób, że nie czujemy się pouczani. Ogólnie, nie cierpię książek o charakterze moralizatorskim, kieruj się sercem itp. "mądrości". Ale lubię "Małego Księcia" za jego prostotę. To bajka, którą pokochają dzieci, ale zrozumieją raczej dorośli. Jeśli ktoś jeszcze jej nie czytał, zdecydowanie powinien.

 
elza (22/0/22)

"Mały Książę" to jedna z najpiękniejszych książek jakie powstały. Jest prosta, a zarazem bardzo głeboka. Z pozoru jest to banalna bajka o Małym Księciu szukającym swojej róży, a w rzeczywistości w niemal każdym zdaniu jest ukryty głębszy sens.


Mały Książę podczas swojej podróży poznaje świat i prawa nim rządzące i w pewnien sposób dorasta. Jest to lektura zarówno dla dzieci, które znajda w niej uroczą bajke, jak i dla dorosłych, którzy przenosząc się w prostolinijny świat dziecka mogą lepiej poznac samych siebie.

 
wotd (15/2/17)

Można by nazwać ją klasyką literatury. Wzrusza i zachwyca rzesze czytelników. Opowieść o niezwykłym chłopcu, który podróżuje między planetami, kocha różę, którą starannie pielęgnuje, zadaje mnóstwo pytań, a sam nigdy nie udziela odpowiedzi. Dość specyficzna lektura, wymagająca od czytelnika zaangażowania i czujności. Kryje w sobie przesłanie mówiące o wartościach moralnych. Wbrew pozorom bajka nie tylko dla dzieci...


shoori (41/1/42)

Mały Książe to przepiękna książka nadająca się i dla dzieci i dla dorosłych. Książka tak naprawdę o niczym, ale równocześnie pełna ciepła i dobra. Można dzięki niej odnaleźć sens życia. Gorąco polecam ją wszystkim - nie tylko dzieciom.


m_w (22/0/22)

Ponadczasowa opowiastka o tym, co w życiu liczy się naprawdę - o przyjaźni i miłości. Dzieci uczy jakim nie należy być dorosłym, a dorosłych jak odnaleźć w sobie dziecko. Ponadto niewyczerpane źródło życiowych mądrości.


dansemacabre (170/8/178)

Książka "wielokrotnego użytku". Zwłaszcza dla tych, którzy na zawsze zachowali w sobie dziecko i nie jest im obce proste zdziwienie oraz szczerość okazywane na każdym kroku przez Małego Księcia.


lukaszkuch (42/3/45)

Niezwykła książka dla ludzi w każdym wieku. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Wzruszająca historia o chłopcu z innej planety.

 
marta0s (12/3/15)

Wyd. Muza 2006

"A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Mały Książę, najpiękniejsza opowieść o poszukiwaniu przyjaźni, bliski jest sercu każdego Czytelnika dzięki swojej nieprzemijającej mądrości. Od 1943 roku jest wydawany w milionach egzemplarzy na całym świecie.


leenusia (23/7/30)

Uważam, iż jest to kanon literatury młodzieżowej, ale nie tylko. Dorośli też znajdą w niej mnóstwo cennych rad i wskazówek. Chociaż jest lekturą szkolną, nie czyta jej się z przymusu. Książka ta napisana jest lekkim, przyjaznym dla czytelnika językiem, zrozumiałym dla każdego. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na przeczytanie tych (zaledwie) 80 stron wspaniałego tekstu, nie masz na co czekać! Naprawdę warto. Ta pozycja właśnie trafiła na moją listę książek, do których na pewno kiedyś jeszcze powrócę i będę się odwoływać do niej w niejednej ciężkiej sytuacji życiowej.

 
margocik (25/1/26)

Absolutna klasyka literatury dziecięcej i jednocześnie jedna z najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych książek w historii. Baśń o pilocie i Małym Księciu, o baranku, Lisie i Róży okazuje się opowieścią o miłości i przyjaźni, odpowiedzialności i wolności. To stąd pochodzą znane wszystkim cytaty "Dobrze widzi sie tylko sercem", "Słowa są źródłem nieporozumień", "Jesteś odpowiedzialny za to, co oswoiłeś". Gdyby wszyscy przeczytali tę książkę, świat byłby dużo dużo lepszy.

 
callert (15/1/16)

Cieniutka książeczka, którą znają niemal wszyscy - przetłumaczona na 130 języków. Przeczytana przez ludzi w każdym wieku, odbierana jest na różnych poziomach: od baśni o słoniu połkniętego przez węża (wersja dla dorosłych: kapeluszu;>), małym chłopczyku, róży i lisie, aż po odkrywanie dla siebie coraz nowszych i świeższych warstw parabolicznych. Dorastanie do przyjaźni, "oswajania", które "niesie z sobą ryzyko łez", do prawdziwej miłości, a co za tym idzie - nieustanna odpowiedzialność za bliską osobę i głębokie poczucie tej odwiecznej humanitas - oto myśli, którymi Exupery nasączył pozornie lekkie słowa swoich bohaterów.

"Ludzie nie mają czasu. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie." Oswój dla siebie małego księcia a on zostanie z Tobą do końca i już nie pozwoli Ci stać się dorosłym...;]

 
doritta (23/3/26)

"Mały książę" to książka magiczna. I mądra. Czytając tę cieniutką książeczkę można się naprawdę wiele nauczyć. O przyjaźni, o miłości, o życiu.
Mały Książę opuszcza swoją małą planetę pomimo swej wielkiej miłości do Róży. Obserwuje spotkane postacie, wszystkiemu się dziwi, wszystko podaje w wątpliwość.
Każdy musi tę książkę przeczytać!

 
susetta (43/6/49)

Wspaniała książka, która poruszy każdego!
Mały Książę opuszcza swoją planetę i na Ziemi spotyka lotnika, który dowiaduje się od Małego Księcia o jego podróży, o planetach jakie odwiedził i ludziach, jakich tam spotkał. Opowiedział o ich ułomnościach i słabościach. Mały Książę opisuje lotnikowi swoją planetę, jej cztery wulkany oraz delikatną Różę. To właśnie troska o nią spowoduje, że Książę zechce wrócić do siebie do domu.
Jest to najwspanialsza książka, jaką kiedykolwiek miałam w rękach. Ponadczasowa opowieść o miłości, przyjaźni i odpowiedzialności. Szczerze polecam ją zarówno dzieciom jak i dorosłym!

Najwyżej oceniane w tej kategorii

TYTUŁ:  
  Der Gloeckner von Notre Dame [Victor Hugo]
3.87
  Die Saat des Bösen [Jeffery Deaver]
2.86

Polecamy Wilki z Calla - Stephen King

Piąty tom kultowej sagi fantasy, zainspirowany filmem Akiry Kurosawy Siedmiu samurajów. Do Calla Bryn Sturgis, miasteczka położonego w miejscu zwanym pograniczem, zbliżają się hordy Wilków - tajemniczych, uzbrojonych po zęby stworów w wilczych maskach. Co dwadzieścia parę lat przybywają z krainy nazywanej Jądrem Gromu, napadają na mieszkańców okolicznych miejscowości i porywają ich dzieci. Poddane bliżej nieokreślonym, złowrogim rytuałom dzieci wracają później jako pokury, istoty upośledzone umysłowo. Mieszkańcy Calla proszą Rolanda z Gilead i jego towarzyszy o pomoc. Roland postanawia przerwać poszukiwania Mrocznej Wieży, by stawić czoło napastnikom. Jeszcze nie wie, że od wyniku tej bitwy zależeć będzie los Świata Pośredniego... (Świat Książki, 2005)
więcej »