Szanowni Podajanie,

pragniemy poinformować, że Podaj.net połączył się z serwisem CoCzytac.pl

W związku z tym Podaj.net w obecnej postaci zostanie wygaszony w dniu 15 kwietnia 2015 r. Do tego momentu zarejestrowani użytkownicy mogą nadal przeprowadzać transakcje wymiany. Potem profile użytkowników zostaną wyłączone.

Co oznacza połączenie z CoCzytac.pl? Nadal będziemy serwisem dla fanów literatury, ale zasady działania będą… zupeł‚nie inne. CoCzytac.pl to bezpłatny rekomendator książkowy i porównywarka cen książek. Zarejestrowani użytkownicy codziennie otrzymują listę polecanych tytułów, na które jednocześnie są najlepsze ceny w e-księgarniach.

Aby przekonać się™ jak to dział‚a wystarczy się zapisać, podając swój adres mailowy na stronie CoCzytac.pl. Dotychczasowi użytkownicy nie przechodzą do nowego serwisu automatycznie.

Pozdrawiamy,
Podaj.net

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

Der kleine Prinz

Autor:
Wydawnictwo:
KR-Karl Rauch
Okładka:
miĂŞkka
ISBN:
9783792000120
Liczba stron:
71
Rok wydania:

Słowa: brak
Napisz swój komentarz

 

Polecamy W małym dworku - Stanisław Ignacy Witkiewicz

Jeśli kogoś dramaty Witkacego nie pociągają, to lektura tej sztuki napewno tego nie zmieni. Składające sie z trzech aktów dzieło, napisane w 1921, jest kwintesencją stylu tego artysty. Wydarzenia rozgrywają sie w fikcyjnej wsi Kozłowice, gdzie w jednym z domów pojawia sie widmo zamordowanej przez gospodarza żony. Poza tym, iż przenika przez ściany duch jest niczym żywy człowiek, a jego obecność nikogo nie dziwi. Tematem dramatu jest przede wszystkim miłość, a właściwie jej spodlona forma. Króluje w nim wszechobecny abusurd, sytuacje przedstawione momentami wręcz kipią od groteski, działaniu bohaterów brak logicznych motywacji i jasnego sensu. Jest to oczywiście konsekwencja stanowiska artystycznego Witkiewicza i jego postulatów, prób uczynienia z dramatu dzieła Czystej Formy, gdzie przeżycie metafizyczne, stokroć ważniejsze jest od pozorów realności wydarzeń. Warto w tym miejscu dodać, że ten właśnie utwór jest parodią realistycznej sztuki Tadeusza Rittnera "W małym domku".
wiĂŞcej »