Szanowni Podajanie,

pragniemy poinformować, że Podaj.net połączył się z serwisem CoCzytac.pl

W związku z tym Podaj.net w obecnej postaci zostanie wygaszony w dniu 15 kwietnia 2015 r. Do tego momentu zarejestrowani użytkownicy mogą nadal przeprowadzać transakcje wymiany. Potem profile użytkowników zostaną wyłączone.

Co oznacza połączenie z CoCzytac.pl? Nadal będziemy serwisem dla fanów literatury, ale zasady działania będą… zupeł‚nie inne. CoCzytac.pl to bezpłatny rekomendator książkowy i porównywarka cen książek. Zarejestrowani użytkownicy codziennie otrzymują listę polecanych tytułów, na które jednocześnie są najlepsze ceny w e-księgarniach.

Aby przekonać się™ jak to dział‚a wystarczy się zapisać, podając swój adres mailowy na stronie CoCzytac.pl. Dotychczasowi użytkownicy nie przechodzą do nowego serwisu automatycznie.

Pozdrawiamy,
Podaj.net

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

W pustyni i w puszczy

Autor:
Wydawnictwo:
Państwowy Instytut Wydawniczy
Okładka:
miĂŞkka
ISBN:
9788306015171
Liczba stron:
315
Rok wydania:Napisz swój komentarz

 

Polecamy Pożegnanie z Marią - Tadeusz Borowski

Akcja najbardziej znanego opowiadania Borowskiego osadza się w realiach okupowanej Warszawy, w której bohater walcząc o przetrwanie poznaje tytułową Marię- prostą dziewczynę pochodzenia żydowskiego, która wtapia się w szarą, pełną zagrożeń i mniej lub bardziej udanych prób ocalenia z rąk pacyfikujących getto Niemców rzeczywistość. Pożegnanie to ukradkowe spojrzenie w oczy przed wywiezieniem Marii do obozu zagłady. Ten oszczędny językowo, naturalistyczny i pełen ukrytego chłodu zapis wydarzeń stanowi swoiste preludium do kolejnych, stricte obozowych opowiadań autora, pełnych brutalnych opisów i ekstremalnie szokujących sytuacji mających miejsce w niemieckim lagrze. W tym tekście nie ma jeszcze dosadności i pozornie beznamiętnego opisu wojennego koszmaru. "Pożegnanie z Marią" jest ckliwym i przejmującym tekstem o pragnieniu miłości i woli przetrwania w nieludzkich warunkach.
wiĂŞcej »