Szanowni Podajanie,

pragniemy poinformować, że Podaj.net łączy się z serwisem CoCzytac.pl

W związku z tym Podaj.net w obecnej postaci zostanie wygaszony w dniu 15 kwietnia 2015 r. Do tego momentu zarejestrowani użytkownicy mogą nadal przeprowadzać transakcje wymiany. Potem profile użytkowników zostaną wyłączone.

Co oznacza połączenie z CoCzytac.pl? Nadal będziemy serwisem dla fanów literatury, ale zasady działania będą zupełnie inne. CoCzytac.pl to bezpłatny rekomendator książkowy i porównywarka cen książek. Zarejestrowani użytkownicy codziennie otrzymują listę polecanych tytułów, na które jednocześnie są najlepsze ceny w e-księgarniach.

Aby przekonać się jak to działa wystarczy się zapisać, podając swój adres mailowy na stronie CoCzytac.pl. Dotychczasowi użytkownicy nie przechodzą do nowego serwisu automatycznie.

Pozdrawiamy,
Podaj.net

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

W pustyni i w puszczy

Autor:
Wydawnictwo:
Państwowy Instytut Wydawniczy
Okładka:
miĂŞkka
ISBN:
9788306015171
Liczba stron:
315
Rok wydania:Napisz swój komentarz

 

Polecamy Antygona - Sofokles

Tekst wcale nie obszerny, a syntetyzuje kulturę naszych przodków - a przez to i naszą. Wyraźnie zarysowana koncepcja fatum, tragizm, skazujący człowieka na klęskę, odwaga, indywidualizm i władza - to główne problemy tragedii, choć nie wszystkie zostają wyrażone wprost. Oparta na micie rodu Labdakidów historia córki Edypa, tytułowej bohaterki, która w imię wyznawanych zasad sprzeciwia się wyrokowi władzy, a jego złamanie grozi śmiercią. Tragedia pragnącej pozostać w zgodzie ze sobą kobiety. Tragedia władcy, który decydując się przełożyć prawo nad prywatę (któryż ze znanych nam rządzących postąpiłby równie obiektywnie i chwalebnie?) skazuje krewną i narzeczoną syna, uruchamiając w ten sposób ciąg zdarzeń, który doprowadzi jego żonę i dziecko do samobójczej śmierci. Tragedia wielkości, samotności i klęski.
wiĂŞcej »