Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/clients/client1/web2/web/xajax_core/xajaxPluginManager.inc.php on line 268 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/clients/client1/web2/web/xajax_core/xajaxPluginManager.inc.php on line 268 W pustyni i w puszczy - Henryk Sienkiewicz - Bestsellery książkowe, Najlepsze książki w Najniższych cenach

Szanowni Podajanie,

pragniemy poinformować, że Podaj.net połączył się z serwisem CoCzytac.pl

W związku z tym Podaj.net w obecnej postaci zostanie wygaszony w dniu 15 kwietnia 2015 r. Do tego momentu zarejestrowani użytkownicy mogą nadal przeprowadzać transakcje wymiany. Potem profile użytkowników zostaną wyłączone.

Co oznacza połączenie z CoCzytac.pl? Nadal będziemy serwisem dla fanów literatury, ale zasady działania będą… zupeł‚nie inne. CoCzytac.pl to bezpłatny rekomendator książkowy i porównywarka cen książek. Zarejestrowani użytkownicy codziennie otrzymują listę polecanych tytułów, na które jednocześnie są najlepsze ceny w e-księgarniach.

Aby przekonać się™ jak to dział‚a wystarczy się zapisać, podając swój adres mailowy na stronie CoCzytac.pl. Dotychczasowi użytkownicy nie przechodzą do nowego serwisu automatycznie.

Pozdrawiamy,
Podaj.net

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

W pustyni i w puszczy

Autor:
Wydawnictwo:
Państwowy Instytut Wydawniczy
Okładka:
miĂŞkka
ISBN:
9788306015171
Liczba stron:
315
Rok wydania:Napisz swój komentarz

 

Polecamy Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną - Dorota Masłowska

Mam z tą książką ogromny problem. Przeczytałam ów monolog dresiarza niejako z obowiązku. Znudzić nie znudził, ale również nie zachęcił do sprawdzenia, jak wyglądają dalsze dokonania autorki. Powieść nie ma spójnej, czy nawet rozbitej fabuły - ot, bohater chodzi po ulicach i knajpach, rozmawia, uwodzi - przepraszam - ściemnia, odurza się, myśli. W gruncie rzeczy niewiele więcej dzieje się w "Ulisessie", ale Masłowska nie jest Joyce'm, chociaż jeśli szło tutaj o metaforę współczesnego polskiego podwóreczka, czy raczej klatki schodowej, to pewnie się i udało. Ale czy blokersi naprawdę potrzebują własnej epopei? Czy cokolwiek, co tylko dzieje się (a jest tego całkiem sporo) już z samego faktu zaistnienia zasługuje na opisanie? Nie wiem - ale jestem pewna jednego. Pisarka ma ogromny dar posługiwania się językiem, tworzenia intertekstualnych odniesień, władania poetyką, narracja jest jej posłuszna, a stylistyka miękka jak plastelina i równie łatwa do obróbki. Więc nawet gdyby jedynym powodem napisania tej książki była chęć pokazania językowej sprawności i, po prostu, literackiego talentu, to i tak było warto.
wiĂŞcej »