Szanowni Podajanie,

pragniemy poinformować, że Podaj.net połączył się z serwisem CoCzytac.pl

W związku z tym Podaj.net w obecnej postaci zostanie wygaszony w dniu 15 kwietnia 2015 r. Do tego momentu zarejestrowani użytkownicy mogą nadal przeprowadzać transakcje wymiany. Potem profile użytkowników zostaną wyłączone.

Co oznacza połączenie z CoCzytac.pl? Nadal będziemy serwisem dla fanów literatury, ale zasady działania będą… zupeł‚nie inne. CoCzytac.pl to bezpłatny rekomendator książkowy i porównywarka cen książek. Zarejestrowani użytkownicy codziennie otrzymują listę polecanych tytułów, na które jednocześnie są najlepsze ceny w e-księgarniach.

Aby przekonać się™ jak to dział‚a wystarczy się zapisać, podając swój adres mailowy na stronie CoCzytac.pl. Dotychczasowi użytkownicy nie przechodzą do nowego serwisu automatycznie.

Pozdrawiamy,
Podaj.net

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

Grosz ubogich : powieść historyczna t.2

Autor:
Tłumacz:
[z fr.] Anna Jędrychowska
Wydawnictwo:
Wydaw. Literackie
Okładka:
miĂŞkka
ISBN:
9788308012338
Liczba stron:
318
Rok wydania:

Książka poszukiwana przez: vereena
Napisz swój komentarz

 

Polecamy O pięknie - Zadie Smith

Długo zastanawiałem się nad tym jak napisać o tej książce. W czasie czytania nieustannie prześladowało mnie kilka spostrzeżeń. Po pierwsze, to dość niefortunne chyba tłumaczenie. Łapałem się na tym, że mimochodem tłumaczę ją w myślach z powrotem (zwłaszcza dialogi), nie mogłem się pozbyć myśli, że w oryginale musi to być lepsze, że trzeba było przełożyć inaczej... Kolejna natrętna myśl mówiła mi, że Smith pisze w konwencji kiepskiego serialu telewizyjnego, skacze chaotycznie i bez celu po wątkach, porzuca ledwie zaczęte, po to aby tylko zaznaczyć kolejny i już go zamienić na znów następny. Przeszkadzały mi szczegółowe opisy, np. ulicznego sprzedawcy (który pojawia się na moment tylko bez większej przyczyny i zaraz znika) w sytuacji, gdy główne postacie są ledwie zarysowane. Brakowało mi przemian. Powieść wlecze się jak osobowy do Kutna, i podobnie jak on, staje w lesie na długie godziny, nie wiadomo po co. Wydawca chyba dostał zupełnie inną książkę, lub rzeczywiście w oryginale wygląda ona znacznie lepiej. "Najważniejsze tematy współczesności" są ledwie trącone, nie poruszone, a już humoru brakuje tu wyraźnie. Moim zdaniem spokojnie można "O pięknie" pominąć. Lepiej zaoszczędzony czas przeznaczyć na coś ciekawszego.
wiĂŞcej »