Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/clients/client1/web2/web/xajax_core/xajaxPluginManager.inc.php on line 268 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/clients/client1/web2/web/xajax_core/xajaxPluginManager.inc.php on line 268 Bartek zwycięzca i inne opowiadania - Henryk Sienkiewicz - Bestsellery książkowe, Najlepsze książki w Najniższych cenach

Szanowni Podajanie,

pragniemy poinformować, że Podaj.net połączył się z serwisem CoCzytac.pl

W związku z tym Podaj.net w obecnej postaci zostanie wygaszony w dniu 15 kwietnia 2015 r. Do tego momentu zarejestrowani użytkownicy mogą nadal przeprowadzać transakcje wymiany. Potem profile użytkowników zostaną wyłączone.

Co oznacza połączenie z CoCzytac.pl? Nadal będziemy serwisem dla fanów literatury, ale zasady działania będą… zupeł‚nie inne. CoCzytac.pl to bezpłatny rekomendator książkowy i porównywarka cen książek. Zarejestrowani użytkownicy codziennie otrzymują listę polecanych tytułów, na które jednocześnie są najlepsze ceny w e-księgarniach.

Aby przekonać się™ jak to dział‚a wystarczy się zapisać, podając swój adres mailowy na stronie CoCzytac.pl. Dotychczasowi użytkownicy nie przechodzą do nowego serwisu automatycznie.

Pozdrawiamy,
Podaj.net

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

Bartek zwycięzca i inne opowiadania

Autor:
Wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
Okładka:
miĂŞkka
ISBN:
9788310097736
Liczba stron:
114
Rok wydania:

Słowa: nowela, sienkiewicz
Napisz swój komentarz

 

Polecamy Przestrzeń, czas i człowiek - Grahame Clark

Czas i przestrzeń to elementarne kategorie antropologiczne, stanowiące wyznacznik ludzkiej tożsamości (...) Z tej perspektywy dzieje człowieka, od paleolitu aż po czasy nam współczesne, układają się w opowieść o stopniowym wyzwalaniu się istot ludzkich z ograniczeń czasowych, jakim podlegają inne zwierzęta, w tym także pozostałe naczelne (...) Rekonstruując ludzkie doświadczenie czasu, Clark bada m. in. formy pochówków, mity, obrzędy i genealogie, a także praktyki wróżbiarskie i astrologiczne (związane np. ze słynną budowlą Stonehenge); przedstawia również historię kalendarzy i rozmaitych czasomierzy: od starożytnych zegarów słonecznych po współczesne nam zegarki kwarcowe. Śladem Darwina podąża w głąb historii gatunków, tropem Stephena Hawkinga - ku początkowi wszechświata. Historię doświadczania przestrzeni rozpoczyna z kolei opowieścią o narodzinach żeglugi i handlu w czasach preistorycznych, następnie śledzi związek rozwoju cywilizacyjnego z ekspansją terytorialną (od starożytnego Egiptu po nowożytną Europę), pozostawiając nas z wizją "globalnej wioski" i spacerów w Kosmosie, który być może zmierza na naszych oczach z powrotem do punktu wyjścia...
(Nota wydawcy: PIW, 1998)
wiĂŞcej »