Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

Hobbit, czyli tam i z powrotem

Autor:
Wydawnictwo:
Iskry
Okładka:
twarda
ISBN:
9788320706147
Liczba stron:
234
Rok wydania:

Słowa: klasyka, gatunku, fantasy

Książka poszukiwana przez: onaania, fifnie, dexterm, kasha89, xkasiax
Napisz swój komentarz

 

jaskch (117/0/117)

Pierwsza książka Tolkiena o przygodach pewnego hobbita, którego ród stał się bardziej znany dzięki późniejszej trylogii „Władca Pierścieni”. W lekturze nie zabraknie elfów, trollów, krasnoludów i innych postaci z czarodziejem Gandalfem na czele. Hobbita czeka też walka ze smokiem, a przede wszystkim z samym sobą o przetrwanie i przekraczanie własnych granic możliwości.

 
Skonan1 (22/4/26)

Książka "Hobbit..." jest uważana za wstęp do trylogii Władcy Pierścieni - wspaniałego świata fantasy wymyślonego przez znanego wielbicielom gatunku pisarza J.R.R.Tolkiena. Opowiada ona o przygodach spokojnie żyjącego i stroniącego od przygód hobbita Bilba Bagginsa. To właśnie do niego w pewien poranek przyszedł znany wszystkim niziołkom przez swoje fajerwerki czarodziej Gandalf. Proponuje on głównemu bohaterowi książki udział w wyprawie z nim i dwunastoma krasnoludami. Spokojny i przyzwyczajony do wygód ludek oczywiście nie zgadza się. Po jakimś czasie czarodziej z którym rozmawiał rysuje na drzwiach hobbita dziwny znak. Na drugi dzień do jego domu przybywa cała drużyna bohaterów chcących pokonać trudy wędrówki, zabić smoka i odzyskać skarby. Ustalają wszystkie ważne rzeczy dotyczące wyprawy. Zaczyna się przygoda. Bilbo Baggins prawie zmuszony do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu powoli przechodzi przemianę - ze spokojnego człowieczka zmienia się w żądnego przygód hobbita. Podczas podróży znajduje m.in pierścień władzy, który jest główną przyczyną wydarzeń z trylogii "Władca Pierścieni". Książka "Hobbit" jest świetnym początkiem ze wspaniałymi przygodami stworzonymi przez Tolkiena. Bardzo polecam.


animus (23/0/23)

Tolkien napisał ją dla swojego syna, to bajka która wprowadza w świat fantastyki - dobra zarówno dla starszych dzieci, młodzieży jak i dla dorosłych czytelników.

Jest to także początek wspaniałego świata Tolkienowskiej fantastyki.


m_w (22/0/22)

Debiutancka powieść jednego z pionierów gatunku fantasy - J.R.R. Tolkiena. Autor zabiera nas w podróż po wykreowanej przez siebie baśniowej krainie - Śródziemiu. Zapoznaje nas z rasami zamieszkującymi Śródziemie. Poznajemy Elfy, Krasnoludów, Hobbitów i przedstawicieli Isturi - Gandalfa. Wraz z Bilbem, gromadką Krasnoludów i Gandalfem wyruszamy w podróż do Samotnej Góry, by odzyskać skarby Krasnoludów. Po drodze znajdujemy wraz z Bilbem magiczny pierścień, który w napisanej 15 lat później w trylogii "Władca Pierścieni" stanie się tym jedynym...
Pozycja obowiązkowa przed czytaniem trylogii.

 
Thryúle (2/2/4)

Czary, magia, smoki, artefakty o wielkiej mocy, sławni bohaterowie, piękne elfy, małe, mądre hobbisty i pracowite, wojownicze krasnoludy, a wszystko to zamknięte w tajemniczym świecie Ardy. Opowieść mówiąca o przygodzie pewnego liliputa, wcale nie szukającego przygód, a jednak znajdującego je u boku szajki khazadów i czarodzieja Istari. Wciągające potyczki, zasadzki i inne przeżycia wymyślonego przez J.R.R. Tolkiena niziołka z małego Shire, który z przymusu ruszył po smoczy skarb.

 
elza (22/0/22)

"Hobbit" to opowieść opowiadająca o przygodach Bilbo Bagginsa. Akcja opowieści rozgrywa się w Shire kilkadziesiąt lat przed akcją "Władcy Pierścieni" i stanowi prolog do wydarzeń z "Władcy..". Bilbo zdobywa pierścień i zabija smoka. Bilbo staje się bohaterem.


fenix91 (7/0/7)

Książka ta opowiada o bardzo zamożnym i szanowanym hobbicie nazwiskiem Baggins. Żył on pod pagórkiem jak zresztą i inni jego kuzyni z rodziny Bagginsów.<br />
Byli oni bardzo nudnymi istotami, nigdy nie sprawiali niespodzianek i nie przeżywali przygód. Nikt ich nigdy o nic nie pytał, bo z góry wiedział, co odpowiedzą.<br />
Hobbici są małymi ludźmi, mniejszymi od krasnoludów, lecz większymi od liliputów. Bardzo lubią ubierać się na kolorowo, zwłaszcza na żółto i zielono. Są bardzo skłonni do tycia, zwłaszcza w pasie. Nie używają obuwia, ponieważ ich stopy z przyrodzenia opatrzone są twardą podeszwą i porośnięte bujnym włosem, podobnie jak głowa, zwykle kędzierzawa. Mają długie zręczne palce i poczciwe twarze, a śmieją się dużo i basowo, a zwłaszcza po obiedzie, który w miarę możności jadają dwa razy dziennie.<br />
W tej historii przeczytacie o Bagginsie, który zrobił i powiedział wiele rzeczy niespodziewanych. Mógł wskutek tego utracić szacunek sąsiadów, ale zyskał...
no cóż, jak przeczytacie to dowiecie się, czy coś w końcu zyskał.

 
wotd (15/2/17)

Bardzo zabawna powieść, która stanowi jakby wstęp do trylogii "Władca pierścieni". Śmiech gwarantowany już od pierwszych linijek :) Wraz z hobbitem Bilbo Bagginsem i jego towarzyszami przeżywamy mrożące krew w żyłach przygody jak spotakanie z trollami, czy niespodziewany atak wilków. Fantastyczna opowieść gdzie przygoda łączy się z nauką wartości moralnych - przyjaźni, wierności, oddania - powinna być obowiązkową lekturą dla wszystkich, którzy nie stracili jeszcze resztek swego dzieciństwa. :)


demetriusz (71/3/74)

„Hobbit czyli tam i z powrotem” - jak wskazuje nam już sam tytuł książka opisuje przygodę i podróż głównego bohatera, hobbita, Bilba Baggins’a, trzynastu krasnoludów i czarodzieja Gandalfa do siedziby smoka Smauga. Krasnoludy wynajmują „włamywacza” – spokojnego Bilba, by odzyskał dla nich zagarnięty przez smoka skarb. Po wielu przygodach, z których wychodzą cało dzięki magicznemu pierścieniowi, udaje się nie tylko odzyskać skarb, ale również zabicie potwora, który go strzegł. W tej powieści poznajemy szczegóły wydarzeń, do których odwołuje się Trylogia J.J. Tolkiena, dlatego Hobbit uważany jest za wstęp do „Władcy Pierścieni”.
Cały urok powieści kryje się w dokładnie obmyślonym przez autora świecie hobbitów, elfów i innych magicznych stworzeń. A pod przygodami i dialogami autor ukrył wiele analogii do współczesności. To opowieść o przyjaźni, odwadze, obowiązku i ... Wspaniała książka, przy której można odpocząć.


annam-r (481/43/524)

Książka jest powieściopisarskim debiutem Tolkiena, który po publikacji zyskał niespodziewany rozgłos. W niej właśnie po raz pierwszy pojawia się całkowicie wymyślona przez autora, niewielka istota, zwana hobbitem. Hobbit mieszka w wygodnej i zadbanej norce, koniecznie z kilkoma spiżarniami, charakteryzuje się spokojnym trybem życia, brakiem zamiłowania do przygód, kolorowym ubiorem, poczciwą twarzą, serdecznym śmiechem, oraz przywiązaniem do częstych i obfitych posiłków i wszelkich wygód. Książka opowiada historię Bilbo Bagginsa spod Pagórka, który pewnego kwietniowego poranka wyruszył w towarzystwie czarodzieja Gandalfa oraz trzynastu krasnoludów, w dość dziwnej jak na hobbita roli zuchwałego włamywacza, na poszukiwanie przygód oraz wielkich skarbów, zrabowanych krasnoludom dawno temu przez smoka zwanego Smaugiem.

 
Mala-Mia (19/2/21)

„Hobbit” to powieść pełna przygód i śmiertelnych zmagań. Wraz z Tolkienem wędrujemy po jego tajemniczej krainie, widzimy walkę dobra ze złem, walkę, która w gruncie rzeczy toczy się o podstawowe wartości. Czytając tę książkę musimy stale odwoływać się do własnej wyobraźni, dopowiadając i wyjaśniając sobie różne rzeczy.
Książka o Bilbo Bagginsie zafascynowała miliony czytelników, także i mnie. Bowiem to dzięki tej książce mam możliwość uwolnienia się, choć na chwilę od szarej rzeczywistości i przeniesienia się w świat magii i fantastyki.


paideia22 (143/10/153)

Książka ta to niejako wstęp do trylogii "Władcy pierścieni". Opisana tu historia Bilbo jest równie ciekawa, wciągająca i spędzająca sen z powiek, jak zresztą wszystkie wielkie dzieła Tolkiena. Przede wszystkim opisana jest tu historia magicznego pierścienia. Dla lepszego zrozumienia tajemnicy pierścienia polecam przeczytanie. Mnie się bardzo podobało - typowy tolkienowski styl.


anna (146/3/149)

Czy na pozór leniwy i wygodnicki hobbit może podjąć się udziału w wyprawie w charakterze włamywacza, który ma wykraść smokowi złoto przynależne krasnoludom? Czarodziej Gandalf nie ma wątpliwości. Przyszłość pokaże, że jego wybór był nadspodziewanie trafny. Działania hobbita Bilba zjednują mu serca zarówno krasnoludów, jak i ... czytelników. Świetna kreacja świata, w którym triumfuje przyjaźń, dobro i mądrość.

 
marien (29/1/30)

Hobbit Bilbo Baggins,prowadzi spokojne i nudne życie. Do pewnego momentu... Któregoś dnia do drzwi jego norki puka czarodziej Gandalf, który propunuje mu udział w wyprawie... Hobbit początkowo niechętny,w końcu ulega i wyrusza na poszukiwanie przygód. Nie wie,że wyprawa ta na zawsze zmieni jego życie.
Książka poprzedzająca trylogię o Władcy Pierścieni.
Serdecznie polecam.

Inni użytkownicy polecają

TYTUŁ:
 Blask fantastyczny [Terry Pratchett]>
Nota wydawcy:
Rincewind zostaje magicznie ściągnięty z Kosmosu, by stać się obiektem polowania wszystkich ośmiu Obrządków Magicznych, ...
 Kolor magii [Terry Pratchett]
Pierwszy tom Cyklu o Świecie Dysku, świecie podtrzymywanym przez cztery słonie (apokalipsy ;)) stojące na grzebiecie ogromnego żółwia A'Tuina. ...
 Dwie wieże [J. R. R. Tolkien]
 Tkacz iluzji [Białołęcka Ewa]
 Drużyna pierścienia [J. R. R. Tolkien]
 Kroniki Jakuba Wędrowycza [Andrzej Pilipiuk]
"Kroniki Jakuba Wędrowycza" to pierwszy tom opowiadań o znanym egzorcyście-bimbrowniku. Bohaterem jest ponad osiemdziesięcioletni "menel" z Wojsławic ...
 Korona Cieni [C.S. Friedman]
 Barry Trotter i bezczelna parodia [Michael Gerber]
Hokpok to najbardziej znana szkoła magii w świecie czarodziejów, a Barry Trotter to jej najsłynniejszy uczeń. Dzieje się tak, odkąd "Barry Trotter i ...
 Kłamstwa Locke'a Lamory [Scott Lynch]
 Hobbit, czyli tam i z powrotem [J. R. R. Tolkien]

Najwyżej oceniane w tej kategorii

TYTUŁ:  
  Dwie wieże [J. R. R. Tolkien]
5.43
  Wrota Thorbardinu [Dan Parkinson]
5.42
  Hobbit, czyli tam i z powrotem [J. R. R. Tolkien]
5.32
  Ostatnie życzenie [Andrzej Sapkowski]
"Ostatnie Życzenie" to zbiór opowiadań wiedźmińskich pisanych przez mistrza polskiej fantasy - Andrzeja Sapkowskiego. Raczej nie lubię zbiorów ...
5.21
  Grobowce Atuanu [Ursula K. Le Guin]
Druga część opowieści o Gedzie, zupełnie jednak inna, niż "Czarnoksiężnik z archipelagu". Główną bohaterką książki staje się kapłanka Bezimiennych, ...
5.20
  Bractwo pierścienia [J. R. R. Tolkien]
5.19
  Za Kresoborem [Paul Stewart, Chris Riddell]
5.18
  Miecz przeznaczenia [Andrzej Sapkowski]
Swoisty "wstęp" do sagi o wiedźminie. W zebranych tu opowiadaniach poznajemy sposób życia wiedźminów, dowiadujemy się co nieco o Geralcie, który jest ...
5.15
  Powrót króla [J. R. R. Tolkien]
5.13
  Dolina koni [Jean M. Auel]
5.12

Polecamy Ucieczka - Andrzej Pilipiuk

Ksiażka przeznaczona raczej dla młodszego czytelnika, choć na miejscu rodzica zapoznałabym się wstępnie z treścią. Polecam nastolatkom - żywy język, ciekawe przygody, wartka akcja.
więcej »