Szanowni Podajanie,

pragniemy poinformować, że Podaj.net połączył się z serwisem CoCzytac.pl

W związku z tym Podaj.net w obecnej postaci zostanie wygaszony w dniu 15 kwietnia 2015 r. Do tego momentu zarejestrowani użytkownicy mogą nadal przeprowadzać transakcje wymiany. Potem profile użytkowników zostaną wyłączone.

Co oznacza połączenie z CoCzytac.pl? Nadal będziemy serwisem dla fanów literatury, ale zasady działania będą… zupeł‚nie inne. CoCzytac.pl to bezpłatny rekomendator książkowy i porównywarka cen książek. Zarejestrowani użytkownicy codziennie otrzymują listę polecanych tytułów, na które jednocześnie są najlepsze ceny w e-księgarniach.

Aby przekonać się™ jak to dział‚a wystarczy się zapisać, podając swój adres mailowy na stronie CoCzytac.pl. Dotychczasowi użytkownicy nie przechodzą do nowego serwisu automatycznie.

Pozdrawiamy,
Podaj.net

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

Córka opiekuna wspomnień

Autor:
Tłumacz:
Jacek Wietecki
Wydawnictwo:
Videograf II
Okładka:
miĂŞkka
ISBN:
9788371834523
Liczba stron:
464
Rok wydania:

Słowa: bestseller
Napisz swój komentarz

 

Polecamy Poluj, bo upolują ciebie - Chips Hardy

Książka opisuje, miesiąc po miesiącu, rok z życia młodego gronostaja Maksa. Świat przedstawiony jest z punktu widzenia zwierząt zamieszkujących okoliczne lasy i pola. Dębowy Las przecina Rycząca Droga, po której mkną Kaszlące Pudła, a na polach grasują śmiercionośni Żercy. Wraz z Maksem poznajemy brutalne zasady przetrwania. W każdej chwili myśliwy może zamienić się w ofiarę. Choć Maks należy do pierwszorzędnych zabójców, to sam ciągle musi uważać na innych chętnych na obiad z gronostaja. Nie zaznamy tu cukierkowości i łagodności. Śmierć i posoka są tu na każdym kroku, a słabi nie mają szans przeżycia. Choć jako całość książka swoim przekazem przypomina nieco Orwellowski "Folwark Zwierzęcy", jednak tutaj bohaterowie zdecydowanie więcej mają w sobie ze zwierząt niż z ludzi. Nie jest to bajka dla dzieci, jak sugerowałaby to estetyczna okładka i miłe dla oka rysunki na jej wewnętrznej stronie. Porównywanie jednak tytułu do "Pulp Fiction" to raczej przesada. To skrajnie różne historie. Nie zmienia to jednak faktu, że książkę czyta się wyjątkowo. Przedstawione postaci są bardzo barwne i każda z nich jest unikalna. Ciekawie przedstawiają się też ich relacje z Maksem. Szkoda tylko, że książka jest tak krótka. Przeczytanie jej zajęło mi ledwie dzień, jednak był to bardzo przyjemnie spędzony czas. Polecam ten tytuł. Zdecydowanie wart jest przeczytania.
wiĂŞcej »