Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/clients/client1/web2/web/xajax_core/xajaxPluginManager.inc.php on line 268 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/clients/client1/web2/web/xajax_core/xajaxPluginManager.inc.php on line 268 Tańczący z dzikami - Bogdan Michalak - Bestsellery książkowe, Najlepsze książki w Najniższych cenach

Szanowni Podajanie,

pragniemy poinformować, że Podaj.net połączył się z serwisem CoCzytac.pl

W związku z tym Podaj.net w obecnej postaci zostanie wygaszony w dniu 15 kwietnia 2015 r. Do tego momentu zarejestrowani użytkownicy mogą nadal przeprowadzać transakcje wymiany. Potem profile użytkowników zostaną wyłączone.

Co oznacza połączenie z CoCzytac.pl? Nadal będziemy serwisem dla fanów literatury, ale zasady działania będą… zupeł‚nie inne. CoCzytac.pl to bezpłatny rekomendator książkowy i porównywarka cen książek. Zarejestrowani użytkownicy codziennie otrzymują listę polecanych tytułów, na które jednocześnie są najlepsze ceny w e-księgarniach.

Aby przekonać się™ jak to dział‚a wystarczy się zapisać, podając swój adres mailowy na stronie CoCzytac.pl. Dotychczasowi użytkownicy nie przechodzą do nowego serwisu automatycznie.

Pozdrawiamy,
Podaj.net

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

Tańczący z dzikami

Autor:
Wydawnictwo:
Wydawnictwo "Łowiec Polski"
Okładka:
miękka
ISBN:
9788385603436
Liczba stron:
84
Rok wydania:

Słowa: brak

Napisz swój komentarz

 

Polecamy Eros na Olimpie - Jan Parandowski

Wszystko kręci się wokół miłości, więc głównym bohaterem musi być Eros — psotny chłopiec, amorek z łukiem i strzałami, a jednocześnie najstarszy z bogów, bo bez niego nie byłoby przecież żadnego owocu miłości, innych bogów nie wyłączając. Eros posiada władzę nad wszystkimi potrafiącymi poddać się namiętności, nie oprze mu się nawet Dzeus, „najdostojniejszy kochanek wszystkich nimf i pięknych śmiertelniczek”[Książka i Wiedza, Warszawa 1978], szukający spełnienia pod różnymi postaciami: łabędzia, byka, satyra. Jego władzy poddają się wszyscy śmiertelnicy i niemal wszyscy bogowie — od razu widać, co tak naprawdę lubili Grecy, wszak „Olimp grecki miał takiego Erosa, na jakiego zasługiwał”[Książka i Wiedza, Warszawa 1978]. Tomik zawiera kilkanaście opowiadań powstałych z materiałów zebranych do „Mitologii” i odrzuconych ze względu na ich, jak pisze autor w przedmowie, niepedagogiczny charakter. „Mitologia” powstała bowiem dla młodzieży. Dzisiaj czytając zbiorek „Eros na Olimpie” można wysnuć wniosek, że kiedyś młodzież była bardzo grzeczna i poprawna. Współczesnemu nam pokoleniu niestraszne są takie subtelne nawiązania do tematów tabu, w tym erotyki; młodzież zna dużo więcej pikantnej literatury, niż kilka pokoleń wcześniej.
wiĂŞcej »