Szanowni Podajanie,

pragniemy poinformować, że Podaj.net połączył się z serwisem CoCzytac.pl

W związku z tym Podaj.net w obecnej postaci zostanie wygaszony w dniu 15 kwietnia 2015 r. Do tego momentu zarejestrowani użytkownicy mogą nadal przeprowadzać transakcje wymiany. Potem profile użytkowników zostaną wyłączone.

Co oznacza połączenie z CoCzytac.pl? Nadal będziemy serwisem dla fanów literatury, ale zasady działania będą… zupeł‚nie inne. CoCzytac.pl to bezpłatny rekomendator książkowy i porównywarka cen książek. Zarejestrowani użytkownicy codziennie otrzymują listę polecanych tytułów, na które jednocześnie są najlepsze ceny w e-księgarniach.

Aby przekonać się™ jak to dział‚a wystarczy się zapisać, podając swój adres mailowy na stronie CoCzytac.pl. Dotychczasowi użytkownicy nie przechodzą do nowego serwisu automatycznie.

Pozdrawiamy,
Podaj.net

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

The Kelly Family : historia supergrupy

Autor:
Tłumacz:
Sylwia Czesna
Wydawnictwo:
In Rock
Okładka:
miĂŞkka
ISBN:
9788386365098
Liczba stron:
136
Rok wydania:
  • Kategoria główna: Literatura piękna->biografie

Słowa: kelly, family

ocena: 5.00
na 10 (liczba ocen: 1)
Napisz swój komentarz

 

Polecamy Kocia kołyska - Kurt Vonnegut

Mój ulubiony autor w jednej ze swoich najlepszych (jeśli nie najlepszej) powieści zestawia ze sobą dwa z natury pełne sprzeczności sposoby patrzenia na świat: religię i naukę. Jak zwykle dostaje się przedstawicielom jednego i drugiego. Mamy więc w sposób groteskowy przedstawionych fanatyków religijnych oraz naukowców, którzy "przez przypadek" tworzą machiny zdolne zniszczyć cały świat. Główny bohater porusza się pomiędzy dwoma światami. Odwiedza odciętą od świata wyspę-autonomię San Lorenzo, gdzie ludzie są szczęśliwi, nie mają żadnych trosk i wierzą w wolność, równość, sprawiedliwość, etc. Niestety, nic nie jest tak różowe jak się wydaje, mieszkańcy wyspy okazazują się bowiem być niewolnikami zwariowanej religii, której reguł nikt z nich tak naprawdę nie pojmuje. Równie nieciekawie sytuacja ma się w wypadku badań jakie prowadzi bohater na temat swojego przodka - wynalazcy bomby atomowej. Dowiaduje się on o Felixie Hoenikkerze i jego odkryciu rzeczy, które każdemu zmroziłyby krew w żyłach, gdyby tylko Vonnegut nie ubrał tego wszystkiego w swój nieodzowny czarny, często iście groteskowy humor. W ten sposób autor niepostrzeżenie zawiera w swoim dziele ostrzeżenie dla ludzkości, które na kartach jego powieści nigdy nie brzmią banalnie czy patetycznie. A przed czym nas ostrzega - przekonajcie się sami. Powiem tylko tyle, że Vonnegutowi często zdarza się wytykać nam, zabieganym, bezmyślnym istotom, nasze zupełnie niezrozumiałe dążenie do... autodestrukcji.
wiĂŞcej »