Szanowni Podajanie,

pragniemy poinformować, że Podaj.net połączył się z serwisem CoCzytac.pl

W związku z tym Podaj.net w obecnej postaci zostanie wygaszony w dniu 15 kwietnia 2015 r. Do tego momentu zarejestrowani użytkownicy mogą nadal przeprowadzać transakcje wymiany. Potem profile użytkowników zostaną wyłączone.

Co oznacza połączenie z CoCzytac.pl? Nadal będziemy serwisem dla fanów literatury, ale zasady działania będą… zupeł‚nie inne. CoCzytac.pl to bezpłatny rekomendator książkowy i porównywarka cen książek. Zarejestrowani użytkownicy codziennie otrzymują listę polecanych tytułów, na które jednocześnie są najlepsze ceny w e-księgarniach.

Aby przekonać się™ jak to dział‚a wystarczy się zapisać, podając swój adres mailowy na stronie CoCzytac.pl. Dotychczasowi użytkownicy nie przechodzą do nowego serwisu automatycznie.

Pozdrawiamy,
Podaj.net

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

Nasza Pani...: Relacje z nauczycielami we wspomnieniach byłych uczniów

Autor:
Wydawnictwo:
WiNG
Numer wydania:
I
Okładka:
miĂŞkka
ISBN:
9788386747566
Liczba stron:
177
Rok wydania:
  • Kategoria główna: Literatura piękna->biografie
Napisz swój komentarz

 

Polecamy Trupy polskie - Antologia

Zbiór współczesnych opowiadań. Stworzyli je Autorzy reprezentujący najróżniejsze podejście do tradycji literackiej. Prozaicy i poeci, znani ze skrajnie odległych od siebie temperamentów pisarskich, często publicznie spierający się w sprawach światopoglądowych. Nie przestraszyli się wyzwania, które brzmiało: napiszcie opowiadanie kryminalne albo thriller, albo sensację. "Kryminał to nasza transgresja w miękkich okładkach. To nasza wieczorna zbrodnia w ciepłym świetle lampy. Pragniemy, by zabijano i lękamy się, że zbrodnia zostanie zbyt wcześnie odkryta odbierając nam rozkosz obaw i podejrzeń. Najchętniej przystalibyśmy na to, by morderca pozostał nieuchwytny dla sprawiedliwości, by uszedł kary. (...) Ekscytacja lekturą nigdy nie powinna się kończyć. Zbrodniarz powinien wciąż umykać i powiększać swoje zbrodnie do rozmiarów, gdzie kara przekracza naszą wyobraźnię. Tak, czy chcemy tego, czy nie, nasze serce jest po stronie mordercy. To on jest sprawcą rozkoszy i wiedzie nas na pokuszenie." (Andrzej Stasiuk) W przedsięwzięciu udział wzięli: Joanna Chmielewska ("Zapalniczka"), Witold Bereś ("Joasia"), Piotr Bratkowski ("Smecz na Majorce"), Jacek Dukaj ("Diabeł w strukturze"), Artur Górski ("Wersja Czesława"), Irek Grin ("Bezpański pies"), Rafał Grupiński ("Ostatnie śledztwo wywiadowcy Gościńskiego"), Marek Harny (Teczka Glizdy czyli pułapka na Pismaka), Andrzej Pilipiuk ("Samolot von Ribbentropa"), Maciej Piotr Prus ("Zabije mnie w czwartek"), Sławomir Shuty ("Droga przez las"), Marcin Świetlicki ("Kotek"), Andrzej Ziemiański ("Wypasacz"), Rafał A. Ziemkiewicz ("Zbrodnia doskonała Live"). Posłowiem opatrzył Andrzej Stasiuk. Indeks Trupów sporządził Paweł Dunin Wąsowicz. [Wydawnictwo EMG, 2005]
wiĂŞcej »