Szanowni Podajanie,

pragniemy poinformować, że Podaj.net połączył się z serwisem CoCzytac.pl

W związku z tym Podaj.net w obecnej postaci zostanie wygaszony w dniu 15 kwietnia 2015 r. Do tego momentu zarejestrowani użytkownicy mogą nadal przeprowadzać transakcje wymiany. Potem profile użytkowników zostaną wyłączone.

Co oznacza połączenie z CoCzytac.pl? Nadal będziemy serwisem dla fanów literatury, ale zasady działania będą… zupeł‚nie inne. CoCzytac.pl to bezpłatny rekomendator książkowy i porównywarka cen książek. Zarejestrowani użytkownicy codziennie otrzymują listę polecanych tytułów, na które jednocześnie są najlepsze ceny w e-księgarniach.

Aby przekonać się™ jak to dział‚a wystarczy się zapisać, podając swój adres mailowy na stronie CoCzytac.pl. Dotychczasowi użytkownicy nie przechodzą do nowego serwisu automatycznie.

Pozdrawiamy,
Podaj.net

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

Nasza Pani...: Relacje z nauczycielami we wspomnieniach byłych uczniów

Autor:
Wydawnictwo:
WiNG
Numer wydania:
I
Okładka:
miĂŞkka
ISBN:
9788386747566
Liczba stron:
177
Rok wydania:
  • Kategoria główna: Literatura piękna->biografie
Napisz swój komentarz

 

Polecamy Rok przestępny - Jan Karczewski ; [wstęp Antoni Smuszkiewicz].

Jest to powieść napisana ładnie i ze swadą, ale nie będąca żadnym wielkim dokonaniem. Przede wszystkim na jej jakość rzutują zdezaktualizowane i w większości dziś niezrozumiałe odniesienia do polityki okresu, w jakim "Rok przestępny" powstał (czyli II RP). Jest to opowieść o wynalazku mechanicznego prezydenta, który zastępuje podatnego na wahania emocjonalne człowieka w kraju zwanym Platanią. Niestety, wynalazek szybko znika czytelnikowi z pola widzenia, ustępując miejsca dość krotochwilnemu wątkowi przygód francuskiego dziennikarza, któremu towarzyszy książę - syn konstruktora maszyny. Obaj bez konkretnego celu błądzą po Europie i Afryce, na koniec ponownie trafiając do Platanii. Mimo to powieść czyta się gładko i pozostawia dość sympatyczne wspomnienia.
wiĂŞcej »