Szanowni Podajanie,

pragniemy poinformować, że Podaj.net połączył się z serwisem CoCzytac.pl

W związku z tym Podaj.net w obecnej postaci zostanie wygaszony w dniu 15 kwietnia 2015 r. Do tego momentu zarejestrowani użytkownicy mogą nadal przeprowadzać transakcje wymiany. Potem profile użytkowników zostaną wyłączone.

Co oznacza połączenie z CoCzytac.pl? Nadal będziemy serwisem dla fanów literatury, ale zasady działania będą… zupeł‚nie inne. CoCzytac.pl to bezpłatny rekomendator książkowy i porównywarka cen książek. Zarejestrowani użytkownicy codziennie otrzymują listę polecanych tytułów, na które jednocześnie są najlepsze ceny w e-księgarniach.

Aby przekonać się™ jak to dział‚a wystarczy się zapisać, podając swój adres mailowy na stronie CoCzytac.pl. Dotychczasowi użytkownicy nie przechodzą do nowego serwisu automatycznie.

Pozdrawiamy,
Podaj.net

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

O pedagogice

Autor:
Tłumacz:
Dorota Sztobryn
Wydawnictwo:
Dajas
Okładka:
miĂŞkka
ISBN:
9788386752102
Liczba stron:
105
Rok wydania:
  • Kategoria główna: Literatura popularnonaukowa->filozofia

Słowa: brak

Książka poszukiwana przez: dawidbadura

Napisz swój komentarz

 

Polecamy Boży bojownicy - Andrzej Sapkowski

Sapkowski wykorzystał w drugiej części husyckiej trylogii wszystkie swoje atuty, ale niestety, również nie ustrzegł się błędów. Choćby motając wątek fabularny do granic zrozumienia i wprowadzając co chwila deus ex machina. Trwa to na stu niewdzięcznych stronach, gdzie akcja zamyka się w porwaniach, niespodziewanych uwolnieniach, kolejnych porwaniach... itd. Może po prostu powieść pownna być krótsza? Ale nie ma co narzekać. Poza tym - same plusy. Wartka, zgrabna historia, doskonały styl i kapitalne dialogi, znak rozpoznawczy autora - liczne nawiązania intertekstualne i aluzje, nie tylko literackie. Oto jest znak czasów. Literaccy patroni tej części, to przede wszystkim - Parnicki i Sienkiewicz. Tylko Sapkwski potrafi wykorzystać obu w jednej książce, tworząc dzieło nie tylko strawne, ale - wysmienite. Sienkiewiczowski rozmach w budowaniu tła historycznego, charakterystyczne opisy batalistyczne, nawiązania fabularne i w kreowaniu postaci. A Parnicki? Proszę sobie szybko przypomnieć "Tylko Beatrycze". Biały klasztor, gołębica, Maifreda de Pirovano, Siostrzeństwo Wolnego Ducha, herezja waldensów i chilastów, kult Wszechbogini... Nie, to nie Parnicki, wbrew pozorom. To ważne motywy "Bożych Bojowników".
wiĂŞcej »