Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/clients/client1/web2/web/xajax_core/xajaxPluginManager.inc.php on line 268 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/clients/client1/web2/web/xajax_core/xajaxPluginManager.inc.php on line 268 Co to znaczy... - Grzegorz Kasdepke - Bestsellery książkowe, Najlepsze książki w Najniższych cenach

Szanowni Podajanie,

pragniemy poinformować, że Podaj.net połączył się z serwisem CoCzytac.pl

W związku z tym Podaj.net w obecnej postaci zostanie wygaszony w dniu 15 kwietnia 2015 r. Do tego momentu zarejestrowani użytkownicy mogą nadal przeprowadzać transakcje wymiany. Potem profile użytkowników zostaną wyłączone.

Co oznacza połączenie z CoCzytac.pl? Nadal będziemy serwisem dla fanów literatury, ale zasady działania będą… zupeł‚nie inne. CoCzytac.pl to bezpłatny rekomendator książkowy i porównywarka cen książek. Zarejestrowani użytkownicy codziennie otrzymują listę polecanych tytułów, na które jednocześnie są najlepsze ceny w e-księgarniach.

Aby przekonać się™ jak to dział‚a wystarczy się zapisać, podając swój adres mailowy na stronie CoCzytac.pl. Dotychczasowi użytkownicy nie przechodzą do nowego serwisu automatycznie.

Pozdrawiamy,
Podaj.net

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

Co to znaczy...

Autor:
Wydawnictwo:
Literatura
Okładka:
miĂŞkka
ISBN:
9788389409386
Liczba stron:
104
Rok wydania:

Słowa: brak

Książka poszukiwana przez: bietka, arminy
Napisz swój komentarz

 

Polecamy Dolina Muminków w listopadzie - Tove Jansson

"Dolina Muminków w listopadzie" to jedna z tych książek, do których wracam nieustannie. W dzieciństwie lubiłam ją mniej od reszty cyklu - bo jakaś ponura... teraz zdecydowanie wysuwa się na pozycję muminkowego lidera, no, może razem z inną częścią - "Tatuś Muminka i morze". W listopadowej Dolinie nie ma jej gospodarzy. Niebieska weranda jest cicha, ogród zasłany opadłymi z drzew liśćmi, a pokoje zakurzone. Tylko we wnętrzu szklanej kuli można dostrzec cienie tych, którzy wyjechali. Dokąd? tego nie wie nikt spośród gości, którzy niezależnie od siebie zjawiają się w Dolinie Muminków jesienią. Jest Włóczykij, szukający zaginionej melodii, jest Filifionka, nieszczęśliwa i przerażona przeżytą katastrofą, jest Homek marzący o Mamie, Wuj Truj, który nie chce już niczego pamiętać, Paszczak, planujący życie wszystkim dookoła, tylko nie sobie, jest i beztroska Mimbla. Każdy z nich ma własny obraz Rodziny - ale czy nie są to bardziej obrazy tego, czego każdemu z nich brakuje? Jak te skrajnie różnie postacie zdołają się porozumieć? Czy Muminki wrócą do domu? Listopad i jesień królują w nastroju książki, nostalgia towarzyszy kolejnym dniom w opuszczonym domu. Jest to piękna historia o akceptacji, o odwadze bycia sobą, o tolerancji i zgodzie na inność. Postacie to jakby żywe obrazki rozmaitych ludzkich postaw i charakterów. Bardzo plastycznie przedstawiają różnorodność sposobów, w jaki ludzie próbują oswoić pozornie wrogi świat. Pozornie - bo stopniowo odkrywają, że najgroźniejsze potwory kryją się w wyobraźni. Książka pokazuje, że mimo różnic można żyć wspólnie - i jak wszystkie utwory Tove Jansson uczy jednocześnie, jak pokochać samotność. Dla mnie niesamowity, mroczny, a mimo to krzepiący utwór. Pewnie przeczytam jeszcze nie raz.
wiĂŞcej »