Szanowni Podajanie,

pragniemy poinformować, że Podaj.net połączył się z serwisem CoCzytac.pl

W związku z tym Podaj.net w obecnej postaci zostanie wygaszony w dniu 15 kwietnia 2015 r. Do tego momentu zarejestrowani użytkownicy mogą nadal przeprowadzać transakcje wymiany. Potem profile użytkowników zostaną wyłączone.

Co oznacza połączenie z CoCzytac.pl? Nadal będziemy serwisem dla fanów literatury, ale zasady działania będą… zupeł‚nie inne. CoCzytac.pl to bezpłatny rekomendator książkowy i porównywarka cen książek. Zarejestrowani użytkownicy codziennie otrzymują listę polecanych tytułów, na które jednocześnie są najlepsze ceny w e-księgarniach.

Aby przekonać się™ jak to dział‚a wystarczy się zapisać, podając swój adres mailowy na stronie CoCzytac.pl. Dotychczasowi użytkownicy nie przechodzą do nowego serwisu automatycznie.

Pozdrawiamy,
Podaj.net

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

Co to znaczy...

Autor:
Wydawnictwo:
Literatura
Okładka:
miĂŞkka
ISBN:
9788389409386
Liczba stron:
104
Rok wydania:

Słowa: brak

Książka poszukiwana przez: bietka, arminy
Napisz swój komentarz

 

Polecamy Krystyna córka Lavransa, t. 1-3 - Sigrid Undset

Jest początek XIV wieku. Młoda i piękna Krystyna ma poślubić Szymona, którego uczuć nie odwzajemnia. Okres narzeczeństwa trwa rok, w międzyczasie dziewczyna poznaje przystojnego Erlenda i to w nim zakochuje się bez pamięci, łamiąc przy tym zasady obowiązujące panienki z dobrego domu. Szymon godzi się na zerwanie, Erlend prosi o rękę Krystyny, więc honor bohaterki zostaje uratowany. Ale już będąc szczęśliwą żoną i matką, córka Lavransa uświadamia sobie jak wiele ryzykowała i jak skrzywdziła swoich bogobojnych rodziców. Z brzmieniem młodzieńczego grzechu zmaga się przez całe życie. A jeszcze mąż, który kiedyś wydawał jej się księciem z bajki, okazuje się człowiekiem słabym i nieodpowiedzialnym. Dylematy moralne Krystyny należały do przeszłości już wtedy, kiedy Sigrid Undset stworzyła jej historię (w latach 1920-22), a dziś - budzą zdumienie pomieszane z rozbawieniem. Jednak znakomicie odmalowany portret średniowiecznej kobiety - ograniczonej przez konwenanse, lecz niezależnej - jak również wnikliwy opis małżeńskich perypetii, pozostają ponadczasowe.
wiĂŞcej »