Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/clients/client1/web2/web/xajax_core/xajaxPluginManager.inc.php on line 268 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/clients/client1/web2/web/xajax_core/xajaxPluginManager.inc.php on line 268 Uczę się ortografii : zasady pisowni, ćwiczenia, teksty dyktand. Klasy 4-5 - Jan Nowak - Bestsellery książkowe, Najlepsze książki w Najniższych cenach

Szanowni Podajanie,

pragniemy poinformować, że Podaj.net połączył się z serwisem CoCzytac.pl

W związku z tym Podaj.net w obecnej postaci zostanie wygaszony w dniu 15 kwietnia 2015 r. Do tego momentu zarejestrowani użytkownicy mogą nadal przeprowadzać transakcje wymiany. Potem profile użytkowników zostaną wyłączone.

Co oznacza połączenie z CoCzytac.pl? Nadal będziemy serwisem dla fanów literatury, ale zasady działania będą… zupeł‚nie inne. CoCzytac.pl to bezpłatny rekomendator książkowy i porównywarka cen książek. Zarejestrowani użytkownicy codziennie otrzymują listę polecanych tytułów, na które jednocześnie są najlepsze ceny w e-księgarniach.

Aby przekonać się™ jak to dział‚a wystarczy się zapisać, podając swój adres mailowy na stronie CoCzytac.pl. Dotychczasowi użytkownicy nie przechodzą do nowego serwisu automatycznie.

Pozdrawiamy,
Podaj.net

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

Uczę się ortografii : zasady pisowni, ćwiczenia, teksty dyktand. Klasy 4-5

Autor:
Wydawnictwo:
Nowe Wydawnictwo Warszawskie
Okładka:
miĂŞkka
ISBN:
9788390158716
Liczba stron:
144
Rok wydania:
Napisz swój komentarz

 

Polecamy Ukradziony sen - Aleksandra Marinina

Kryminały Marininy uwielbiam, do tego muszę się przyznać od razu. Przede wszystkim za to, że walkę z przestępcami prowadzi kobieta, a nie niedomyty, cyniczny detektyw zaliczający kolejne naiwne dziewczyny. Major Anastazja Kamińska jest kobietą zwyczajną, daleko jej do superbohaterek. W „Ukradzionym śnie” Nastia ma 33 lata. Nie maluje się ,bo jej się nie chce. Do autobusu nie podbiegnie, bo kondycja nie pozwala – pani major lubi papierosy, a tego co lubi nie zwykła sobie odmawiać. Jednak najważniejsze jest, że major Kamińska jest niezwykle skuteczna. Pracuje mało efektownie, ale jej siedzenie przy biurku nad kartką papieru jest więcej warte, niż brutalne i widowiskowe przesłuchania. W „Ukradzionym Śnie” Kamińska musi się zmierzyć z wyjątkowo trudną sprawą. Zamordowano młodą dziewczynę, zatrudnioną na etacie sekretarki i jednocześnie ekskluzywnej prostytutki dla ważnych kontrahentów. Wiktoria miała problemy z alkoholem, wychowywała się w domu dziecka. Wydawałoby się, że to typowy życiorys dziewczyny z patologicznej rodziny. Major Kamińska nie zwróciłaby tez uwagi na dręczący dziewczynę koszmarny sen, o którym opowiedział jej przyjaciel ofiary: „ Śniła jej się okrwawiona ręka. Człowiek, którego we śnie nie było widać, ociera dłoń o biało tynkowaną ścianę, pozostawiając na niej pięć czerwonych smug. Pojawia się druga ręka, której właściciela też nie widać, i rysuje czymś w poprzek pięciu smug klucz wiolinowy.” Dziewczyna twierdziła też, że ktoś jej sen „ukradł” i opowiada o nim w radiu. Wreszcie major Kamińska zobaczyła książkę, a na okładce...pięć krwawych smug i klucz wiolinowy. Od tego momentu akcja komplikuje się i nabiera tempa. W tle jak zawsze u Marininy obserwacje obyczajowe ze współczesnej Rosji i problemy moskiewskiej milicji. Moim zdaniem „Ukradziony sen” to najlepszy kryminał Marininy. Wytrawny czytelnik tego typu literatury zwykle bez trudu domyśla się wszystkiego już w połowie książki. Tym razem mi się nie udało, ale przegrać z Anastazją Kamińską to żadna hańba.
wiĂŞcej »