Szanowni Podajanie,

pragniemy poinformować, że Podaj.net połączył się z serwisem CoCzytac.pl

W związku z tym Podaj.net w obecnej postaci zostanie wygaszony w dniu 15 kwietnia 2015 r. Do tego momentu zarejestrowani użytkownicy mogą nadal przeprowadzać transakcje wymiany. Potem profile użytkowników zostaną wyłączone.

Co oznacza połączenie z CoCzytac.pl? Nadal będziemy serwisem dla fanów literatury, ale zasady działania będą… zupeł‚nie inne. CoCzytac.pl to bezpłatny rekomendator książkowy i porównywarka cen książek. Zarejestrowani użytkownicy codziennie otrzymują listę polecanych tytułów, na które jednocześnie są najlepsze ceny w e-księgarniach.

Aby przekonać się™ jak to dział‚a wystarczy się zapisać, podając swój adres mailowy na stronie CoCzytac.pl. Dotychczasowi użytkownicy nie przechodzą do nowego serwisu automatycznie.

Pozdrawiamy,
Podaj.net

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

Nadnaturalny horror w literaturze

Autor:
Tłumacz:
A. Ledwożyw, Ł. M. Pogoda, R. Lipski
Wydawnictwo:
Fantasmagoricon
Numer wydania:
II
Okładka:
miĂŞkka
ISBN:
9788392554066
Liczba stron:
104
Rok wydania:

Książka poszukiwana przez: faile, tybulewicz, hooverek, mysh
Napisz swój komentarz

 

Polecamy A Dubious Legacy - Mary Wesley

A Dubious Legacy – Mary Wesley
Opis:
Rok 1944. Henry Tillotson zabiera swoją nowo poślubioną żonę na farmę mieszczącą się w typowo angielskiej wiejskiej okolicy. Mimo iż Margaret sprawia wrażenie dziwnej, lubiącej ciągłe wylegiwanie się w łóżku kobiety, Henry wcale nie wydaje się smutny ani zniechęcony, wręcz przeciwnie - cieszy się każdą chwilą życia. Aby wprowadzić trochę wesołości w ich życie Henry zaprasza na weekend dwie pary znajomych, które po krótkim czasie decydują się na małżeństwo. To, co wydarza się podczas tego weekendu oraz jego skutki zawiera pozostała część książki, która mówi nam o perypetiach trzech małżeństw oraz ich dzieci i wnuków oraz o sekrecie, który ma wpływ na przyszłość głównych bohaterów.
Recenzja:
Określiłabym tę książkę jako obyczajową komedię, która w cudowny sposób przedstawia nam cała gamę ludzkich typów, a także instynktów, które ludźmi powodują. Mary Wesley nie boi się w bardzo ironiczny sposób pokazać czytelnikowi osoby należące do wyższej klasy angielskiej. Książka okraszona jest wspaniałymi dialogami, które bywają mocno impertynenckie biorąc pod uwagę wrodzoną taktowność i uprzejmość Brytyjczyków. Główną sprawczynią zamieszania w całej opowieści jest Margaret – niesamowicie samolubna, podstępna osóbka, a jej ekscentryczne zachowania wydają się przekraczać granice normalnego pojmowania. Mary Wesley narysowała tę postać po mistrzowsku. Czytając tę książkę mamy wrażenie, że podglądamy czyjeś życie i wraz z każdym słowem nabieramy apetytu na więcej. Ocena ogólna: 4
wiĂŞcej »