Szanowni Podajanie,

pragniemy poinformować, że Podaj.net połączył się z serwisem CoCzytac.pl

W związku z tym Podaj.net w obecnej postaci zostanie wygaszony w dniu 15 kwietnia 2015 r. Do tego momentu zarejestrowani użytkownicy mogą nadal przeprowadzać transakcje wymiany. Potem profile użytkowników zostaną wyłączone.

Co oznacza połączenie z CoCzytac.pl? Nadal będziemy serwisem dla fanów literatury, ale zasady działania będą… zupeł‚nie inne. CoCzytac.pl to bezpłatny rekomendator książkowy i porównywarka cen książek. Zarejestrowani użytkownicy codziennie otrzymują listę polecanych tytułów, na które jednocześnie są najlepsze ceny w e-księgarniach.

Aby przekonać się™ jak to dział‚a wystarczy się zapisać, podając swój adres mailowy na stronie CoCzytac.pl. Dotychczasowi użytkownicy nie przechodzą do nowego serwisu automatycznie.

Pozdrawiamy,
Podaj.net

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

Czterej pancerni i pies, t. 1

Autor:
Wydawnictwo:
Iskry
Okładka:
miĂŞkka
ISBN:
ksi¹¿ka bez ISBN
Liczba stron:
270
Rok wydania:Napisz swój komentarz

 

Polecamy Mity, sny i misteria - Mircea Eliade

U Mandanów - u których obrzęd inicjacji plemiennej był zarazem obrzędem wejścia do bractwa tajemnego - męczarnie przekraczały wszelkie wyobrażenie: dwaj mężczyźni wbijali noże w mięśnie klatki piersiowej i pleców neofity, zanurzali palce w ranie, a następnie przez wiązadło pod mięśniami przeprowadzali sznury i wciągali go do góry. Zanim jednak zawisł w powietrzu, wsuwano w mięśnie ramion i nóg kołki, do których były przywiązywane ciężkie kamienie i bawole głowy. To, w jaki sposób młodzi ludzie znosili tę straszliwą torturę, graniczyło z bajką: nawet się nie krzywili, gdy dręczyciele rozszarpywali im ciało. Kiedy inicjowany zawisł w powietrzu, mężczyzna zaczynał obracać go jak bąka, coraz szybciej, aż nieszczęśnik tracił przytomność i jego ciało opadało, niczym przełamane. (Wydawnictwo KR, 1994)
wiĂŞcej »