Szanowni Podajanie,

pragniemy poinformować, że Podaj.net łączy się z serwisem CoCzytac.pl

W związku z tym Podaj.net w obecnej postaci zostanie wygaszony w dniu 15 kwietnia 2015 r. Do tego momentu zarejestrowani użytkownicy mogą nadal przeprowadzać transakcje wymiany. Potem profile użytkowników zostaną wyłączone.

Co oznacza połączenie z CoCzytac.pl? Nadal będziemy serwisem dla fanów literatury, ale zasady działania będą zupełnie inne. CoCzytac.pl to bezpłatny rekomendator książkowy i porównywarka cen książek. Zarejestrowani użytkownicy codziennie otrzymują listę polecanych tytułów, na które jednocześnie są najlepsze ceny w e-księgarniach.

Aby przekonać się jak to działa wystarczy się zapisać, podając swój adres mailowy na stronie CoCzytac.pl. Dotychczasowi użytkownicy nie przechodzą do nowego serwisu automatycznie.

Pozdrawiamy,
Podaj.net

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

Czterej pancerni i pies, t. 1

Autor:
Wydawnictwo:
Iskry
Okładka:
miĂŞkka
ISBN:
ksi¹¿ka bez ISBN
Liczba stron:
270
Rok wydania:Napisz swój komentarz

 

Polecamy Ja, Tituba, czarownica z Salem - Maryse Condé

Zanim książka wpadła w moje ręce wysłuchałam na jej temat wiele bardzo pochlebnych opinii. Chyba zbyt wiele, bo moje oczekiwania w stosunku do niej były duże i się niestety nieco zawiodłam, choć nie oznacza to, że książki bym dalej nie poleciła. Akcja książki toczy się w XVII w. między gorącymi plantacjami Barbadosu, mroźnym Bostonem i ponownie plantacjami. Główna bohaterka, Tituba, jest murzynką, z którą życie nie obeszło się delikatnie. Jako owoc gwałtu, traktowana jako gorsza z powodu koloru skóry, magicznych zdolności oraz samego faktu bycia kobietą ma łagodne i dobre serce, a jej jedynym pragnieniem jest zachowanie godności oraz poczucie sprawiedliwości, której tak mało zaznała w życiu. Jednak dla mnie cała powieść wydaje się być zbyt naiwna, a zakończenie burzy cały nastrój książki. Autorka przywołuje autentyczną postać kobiety osądzonej podczas słynnych procesów czarownic w Salem. Moja ocena 4/6.
wiĂŞcej »