Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/clients/client1/web2/web/xajax_core/xajaxPluginManager.inc.php on line 268 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /var/www/clients/client1/web2/web/xajax_core/xajaxPluginManager.inc.php on line 268 Moje widzenie świata : parapsychologia w moim życiu - Andrzej Czesław Klimuszko - Bestsellery książkowe, Najlepsze książki w Najniższych cenach

Szanowni Podajanie,

pragniemy poinformować, że Podaj.net połączył się z serwisem CoCzytac.pl

W związku z tym Podaj.net w obecnej postaci zostanie wygaszony w dniu 15 kwietnia 2015 r. Do tego momentu zarejestrowani użytkownicy mogą nadal przeprowadzać transakcje wymiany. Potem profile użytkowników zostaną wyłączone.

Co oznacza połączenie z CoCzytac.pl? Nadal będziemy serwisem dla fanów literatury, ale zasady działania będą… zupeł‚nie inne. CoCzytac.pl to bezpłatny rekomendator książkowy i porównywarka cen książek. Zarejestrowani użytkownicy codziennie otrzymują listę polecanych tytułów, na które jednocześnie są najlepsze ceny w e-księgarniach.

Aby przekonać się™ jak to dział‚a wystarczy się zapisać, podając swój adres mailowy na stronie CoCzytac.pl. Dotychczasowi użytkownicy nie przechodzą do nowego serwisu automatycznie.

Pozdrawiamy,
Podaj.net

Ta opcja jest przeznaczona tylko dla użytkowników, którzy mają konto w serwisie.

zaloguj się teraz


Zapamiętaj mnie:
zapomniałem hasła »

(za darmo)
zamknij

Podaj.net

Moje widzenie świata : parapsychologia w moim życiu

Autor:
Wydawnictwo:
Novum
Okładka:
miĂŞkka
ISBN:
ksi¹¿ka bez ISBN
Liczba stron:
135
Rok wydania:Napisz swój komentarz

 

Polecamy Pani na domkach - Joanna Pawluśkiewicz

Książka bardzo osobista, utkana ze wspomnień i przeżyć autorki, która bezlitośnie rozprawia się z amerykańskim mitem o potędze, majątku i sukcesie opisując pełną niedogodności, niewolniczej wręcz pracy i pozostawiających wiele do życzenia codziennych warunków życia rzeczywistość, w jakiej żyją polscy emigranci. Zbiór luźno połączonych ze sobą opowiadań to dokumentalny zapis licznych podróży Pawluśkiewicz po USA, spotkań z ludźmi, sytuacji z codziennego życia. Autorka pisze bardzo obrazowo, dlatego też można dość dokładnie ujrzeć oczyma wyobraźni, jak wygląda długa podróż po pustyniach Arizony i Meksyku, w jakich warunkach żyją polscy emigranci, co stanowi treść ich życia. Dzięki „Pani na domkach” Amerykę można nie tylko zobaczyć, można ją także poczuć, powąchać, posmakować. Nie jest to literacko wartościowa pozycja. Jej walorem są dokładne i przejmujące opisy życia za oceanem. Te bardzo subiektywne zapiski przybliżają nam rzeczywistość, jaką znamy z opowieści tych, którzy pracują w Stanach Zjednoczonych. Chwilami można odnieść wrażenie, iż w naszym kraju nie ma aż takiej atomizacji społeczeństwa, które jest tak puste, nastawione na zysk i posiadanie. Opowieść Pawluśkiewicz nosi jednak znamiona przekraczającej granice przypowieści o moralności i próbie zachowania człowieczeństwa w nieludzkich czasach wyzysku cudzej pracy. Warto powędrować na kartach tej książki do USA. Ogromna ulga czeka tego, który po przeczytaniu ostatniej strony odłoży ją na półkę i z radością stwierdzi, że on sam tego wszystkiego, co opisała autorka nie przeżył.
wiĂŞcej »